Архів

< листопада 2017 >
П В С Ч П С Н
    1 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Державні ресурси

Офiцiйне представництво Президента України
Верховна Рада України
Уряд
МКМР 


 


 


НОВИНИ
Як юні туристи жовтень проводжали… | Друкувати |
Четвер, 02 листопада 2017 06:33
 
      altОстанній день місяця жовтня видався надзвичайно цікавим для вихованців гуртків Іршавської райСЮТур (директор Іван Терпай). Саме в цей осінньо-зимовий день погода дивувала нас своєю мінливістю: то снігом замітало, то сонечко сяяло, то дощик моросив…Але, як відомо, у природи немає поганої погоди, а тим паче – для туристів. Отож, ніщо не завадило дирекції та педколективу Іршавської райСЮТур  організувати і провести «Районні змагання з туристичного побуту». Результати цього заходу, як і всіх інших районних змагань, будуть внесені до турнірної таблиці першості по туризму серед наших вихованців – «Кубок Іршавщини – 2017».
   Майже щомісяця Іршавська райСЮТур організовує і проводить різні змагання районного рівня. Але, плануючи такі заходи, педколектив даного закладу намагається розширювати географію їх проведення. Це робиться для того, щоб наші вихованці мали змогу знайомитися з рідним краєм, краще пізнавати його, адже кожен населений пункт Іршавщини має свої особливості чи  то в побуті, чи в діалектах, чи в природних об’єктах – але все ж таки відмінності є. Отож, в цьому навчальному році було заплановано провести «Районні змагання з туристичного побуту» саме в селі Приборжавське, адже це село – початок цікавого, своєрідного краю під назвою «верховина».  Заїхавши на його територію, діти відразу зауважили, що гори набули інших обрисів, що річка Боржава має вже більше гірський характер, а в мові місцевих жителів почули своєрідні діалекти і т.д.
  Зважаючи на невтішний прогноз погоди, директор Приборжавської ЗОШ І-ІІІ ст. – Марія Гринюк, дозволила провести даний захід на базі закладу. Завдяки дирекції і працівникам даної школи, юні туристи Іршавщини почували себе захищеними від осінніх «капризів» погоди, мали можливість зігрітися і відпочити між конкурсами. Саме на подвірї  Приборжавської  ЗОШ І-ІІІ ст. відбулося урочисте відкриття змагань. З вітальними словами до всіх присутніх звернулися директор Іршавської райСЮТур – Іван Терпай  та директор даної школи – Марія Гринюк. З програмою змагань та порядком їх проведення ознайомила всіх методист спортивного профілю – Ольга Боднар.

    Не обійшовся даний захід і без краєзнавчої сторінки. Вихованці гуртка  «Історичне краєзнавство» Іршавського РБДТ, що діє при Приборжавській ЗОШ І-ІІІ ст.. (керівник гуртка- А.А.Світлинець), підготували і провели віртуальну подорож своїм селом. З виступу дітей ми дізналися про цікаві події, які відбувалися в різні періоди існування даного населеного пункту. Діти розповіли  коротку історію  та легенди заснування села, розвиток його в різні часи, видатних людей, згадали й  про події військового та післявоєнного періоду. Юні краєзнавці запросили всіх бажаючих відвідати  сільський етнографічний музей , який знаходиться в приміщенні фари. Заінтригувала нас пропозиція відвідати  й кабінет краєзнавства, що знаходиться в приміщенні школи. Окрім стародавніх речей побутового вжитку, ми змогли побачити там експозицію, присвячену пам’яті Мирослава Мисла, який загинув в АТО (випускника цієї школи).

   Доки юні туристи «мандрували» з юними екскурсоводами, судді готували всі етапи до змагань. Даний захід має назву «Туристичний побут», адже кожен турист повинен володіти певними знаннями і навичками. Мова йде про «Встановлення намету», «Укладку рюкзака» та «Розпалювання багаття». Звичайно, що кожен з присутніх юних туристів володіє цими навичками, але, щоб виконати ці завдання за найменший час – це вже складніше. В цьому й полягала основне завдання змагань. В загальному підсумку перемогу отримувала та команда, яка найкраще впоралася із завданнями і в усіх трьох конкурсах була найспритнішою.

     Для участі в змаганнях з туристичного багатоборства було сформовано 26 команд молодшої вікової групи (в команді по 4 учасники) та 10 команд старшої вікової групи. Отож, майже 150 учасників з різних куточків Іршавщини приїхали, щоб позмагатись за першість у даних змаганнях. Команди – переможці в трьох конкурсах і в загальному підсумку були нагороджені Грамотами Іршавської райСЮТур.

     Серед учасників молодшої вікової групи в туристичному багатоборстві найспритнішою виявилася команда гуртка «Пішохідний туризм», що діє при Довжанській ЗОШ І-ІІІ ст..у складі: Злата Борсак, Михайло Кузан, Євген Мотиль та Валентин Ковач (керівник гуртка: Боднар О.Д.). Друге місце посіла команда гуртка «Літературне краєзнавство» при Чорнопотіцькій ЗОШ І-ІІІ ст. у складі: Ніка Маргіта, Олександра Лендєл, Юліанна Чонка та Василь Глеба (керівник гуртка: Шкіря Я.М.). На третьому місці - команда «Історичне краєзнавство» також з Чорного Потоку у складі: Владислав Білунка, Михайло Лендєл, Рената Бровді та Катерина Котубей (керівник гуртка: Шкіря Е.В.).

    Серед учасників старшої вікової групи «золото»  здобула команда гуртка «Пішохідний туризм», що діє при Чорнопотіцькій ЗОШ І-ІІІ ст.., до складу якої ввійшли: Максим Капітан, Олександра Лутак, Юліанна Лендєл та Вадим Шкіря (керівник гуртка: Шкіря Е.В.).  «Срібло» завоювала команда гуртка «Пішохідний туризм» із села Довге у складі: Олег Боднар, Мирон Куля, Олександра Панько та Олександра Ісак (керівник гуртка: Боднар О.Д.). «Бронзу» отримала команда господарів у складі: Андрій Світлинець, Микола Маланка, Михайло Маланка та Марія Гринюк (керівник гуртка: Черепко Н.М.).     
Ось і завершився ще один масовий захід районного рівня, який провели працівники Іршавської райСЮТур. Діти жартома аналізували ці змагання «Ми побували сьогодні у всіх порах року…була і зима, і літо, і щось схоже на весну та осінь». І вони були праві, адже протягом дня погода постійно змінювалася. Але, не зважаючи ні на що,  «Районні змагання з туристичного побуту» пройшли успішно. Кожен учасник змагань набув певного досвіду в усіх конкурсах, побачив свої переваги, чи недоліки, зустрів своїх друзів, фізично гартувався і, взагалі, гарно провів час. Спогади про даний захід назавжди залишаться в памяті наших вихованців, а світлини із змагань поповнять сторінки їх  фотоальбомів.

Леся Осійська,
методист Іршавської райСЮТурalt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

 

 
 

Анонси подій

ПОНЕДІЛОК
20 листопада 2017 року

День спільних дій в інтересах дітей

08.00 Нарада керівництва РДА
Горін О.В. – голова РДА
09.00-17.00
Особистий прийом громадян у РДА

Мошкола І.І. – заступник голови РДА

10.00 Засідання оргкомітету до Дня Гідності та Свободи

Козенюк О.В. – керівник апарату РДА

14.00 Засідання комісії з питань виплати заробітної плати у бюджетних установах району

Мошкола І.І. – заступник голови РДА
 

ВІВТОРОК
21 листопада 2017  року

День Гідності та Свободи. Всесвітній день телебачення

08.00 Нарада керівництва РДА
Горін О.В. – голова РДА 09.00-17.00 Особистий прийом громадян у РДА

Горін О.В. – голова РДА

09.00 Аналіз стану цін на основні продукти харчування
Мошкола І.І. – заступник голови РДА

10.00-12.00 Виїзний прийом громадян

Павлишин І.М. – перший заступник голови РДА

10.00 Засідання штабу з питань НС (при необхідності)

Мошкола І.І. – заступник голови РДА

14.00 Урочистий мітинг до Дня Гідності та Свободи (Пам’ятний знак Героям Небесної сотні та загиблим в АТО)

Горін О.В. – голова РДА
 

СЕРЕДА
22 листопада 2017 року
 

08.00 Нарада керівництва РДА
Горін О.В. – голова РДА

09.00 Нарада з питання висвітлення діяльності РДА в ЗМІ

Козенюк О.В. – керівник апарату РДА

14.00 Нарада з питання використання коштів ФРР та коштів субвенції з обласного бюджету, виділених для оплати ремонтних робіт на об’єктах соціальної культури

Мошкола І.І. – заступник голови РДА

15.00 Засідання комісії з врегулювання земельних відносин

Павлишин І.М. – перший заступник голови РДА
 

ЧЕТВЕР
23 листопада 2017 року
 

08.00 Нарада керівництва РДА
Горін О.В. – голова РДА

10.00 Засідання комісії з питань захисту прав дитини

Мошкола І.І. – заступник голови РДА

10.00 Засідання оргкомітету до Дня пам’яті жертв голодомору

Козенюк О.В. – керівник апарату РДА

11.00 Засідання комісії по програмі «Власний дім» (за потреби)

Мошкола І.І. – заступник голови РДА
 

П’ЯТНИЦЯ
24 листопада 2017 року
 

08.00 Нарада керівництва РДА
Горін О.В. – голова РДА
 

СУБОТА
25 листопада 2017 року

15.20 Мітинг-реквієм з нагоди Дня пам’яті жертв Голодомору.
16.00 Акція «Запали свічку»

НЕДІЛЯ
26 листопада 2017 року

-

Новини ВРУ