Архів

< листопада 2017 >
П В С Ч П С Н
    1 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Державні ресурси
МКМР


 

  

НОВИНИ
Як юні туристи жовтень проводжали… | Друкувати |
Четвер, 02 листопада 2017 06:33
 
      altОстанній день місяця жовтня видався надзвичайно цікавим для вихованців гуртків Іршавської райСЮТур (директор Іван Терпай). Саме в цей осінньо-зимовий день погода дивувала нас своєю мінливістю: то снігом замітало, то сонечко сяяло, то дощик моросив…Але, як відомо, у природи немає поганої погоди, а тим паче – для туристів. Отож, ніщо не завадило дирекції та педколективу Іршавської райСЮТур  організувати і провести «Районні змагання з туристичного побуту». Результати цього заходу, як і всіх інших районних змагань, будуть внесені до турнірної таблиці першості по туризму серед наших вихованців – «Кубок Іршавщини – 2017».
   Майже щомісяця Іршавська райСЮТур організовує і проводить різні змагання районного рівня. Але, плануючи такі заходи, педколектив даного закладу намагається розширювати географію їх проведення. Це робиться для того, щоб наші вихованці мали змогу знайомитися з рідним краєм, краще пізнавати його, адже кожен населений пункт Іршавщини має свої особливості чи  то в побуті, чи в діалектах, чи в природних об’єктах – але все ж таки відмінності є. Отож, в цьому навчальному році було заплановано провести «Районні змагання з туристичного побуту» саме в селі Приборжавське, адже це село – початок цікавого, своєрідного краю під назвою «верховина».  Заїхавши на його територію, діти відразу зауважили, що гори набули інших обрисів, що річка Боржава має вже більше гірський характер, а в мові місцевих жителів почули своєрідні діалекти і т.д.
  Зважаючи на невтішний прогноз погоди, директор Приборжавської ЗОШ І-ІІІ ст. – Марія Гринюк, дозволила провести даний захід на базі закладу. Завдяки дирекції і працівникам даної школи, юні туристи Іршавщини почували себе захищеними від осінніх «капризів» погоди, мали можливість зігрітися і відпочити між конкурсами. Саме на подвірї  Приборжавської  ЗОШ І-ІІІ ст. відбулося урочисте відкриття змагань. З вітальними словами до всіх присутніх звернулися директор Іршавської райСЮТур – Іван Терпай  та директор даної школи – Марія Гринюк. З програмою змагань та порядком їх проведення ознайомила всіх методист спортивного профілю – Ольга Боднар.

    Не обійшовся даний захід і без краєзнавчої сторінки. Вихованці гуртка  «Історичне краєзнавство» Іршавського РБДТ, що діє при Приборжавській ЗОШ І-ІІІ ст.. (керівник гуртка- А.А.Світлинець), підготували і провели віртуальну подорож своїм селом. З виступу дітей ми дізналися про цікаві події, які відбувалися в різні періоди існування даного населеного пункту. Діти розповіли  коротку історію  та легенди заснування села, розвиток його в різні часи, видатних людей, згадали й  про події військового та післявоєнного періоду. Юні краєзнавці запросили всіх бажаючих відвідати  сільський етнографічний музей , який знаходиться в приміщенні фари. Заінтригувала нас пропозиція відвідати  й кабінет краєзнавства, що знаходиться в приміщенні школи. Окрім стародавніх речей побутового вжитку, ми змогли побачити там експозицію, присвячену пам’яті Мирослава Мисла, який загинув в АТО (випускника цієї школи).

   Доки юні туристи «мандрували» з юними екскурсоводами, судді готували всі етапи до змагань. Даний захід має назву «Туристичний побут», адже кожен турист повинен володіти певними знаннями і навичками. Мова йде про «Встановлення намету», «Укладку рюкзака» та «Розпалювання багаття». Звичайно, що кожен з присутніх юних туристів володіє цими навичками, але, щоб виконати ці завдання за найменший час – це вже складніше. В цьому й полягала основне завдання змагань. В загальному підсумку перемогу отримувала та команда, яка найкраще впоралася із завданнями і в усіх трьох конкурсах була найспритнішою.

     Для участі в змаганнях з туристичного багатоборства було сформовано 26 команд молодшої вікової групи (в команді по 4 учасники) та 10 команд старшої вікової групи. Отож, майже 150 учасників з різних куточків Іршавщини приїхали, щоб позмагатись за першість у даних змаганнях. Команди – переможці в трьох конкурсах і в загальному підсумку були нагороджені Грамотами Іршавської райСЮТур.

     Серед учасників молодшої вікової групи в туристичному багатоборстві найспритнішою виявилася команда гуртка «Пішохідний туризм», що діє при Довжанській ЗОШ І-ІІІ ст..у складі: Злата Борсак, Михайло Кузан, Євген Мотиль та Валентин Ковач (керівник гуртка: Боднар О.Д.). Друге місце посіла команда гуртка «Літературне краєзнавство» при Чорнопотіцькій ЗОШ І-ІІІ ст. у складі: Ніка Маргіта, Олександра Лендєл, Юліанна Чонка та Василь Глеба (керівник гуртка: Шкіря Я.М.). На третьому місці - команда «Історичне краєзнавство» також з Чорного Потоку у складі: Владислав Білунка, Михайло Лендєл, Рената Бровді та Катерина Котубей (керівник гуртка: Шкіря Е.В.).

    Серед учасників старшої вікової групи «золото»  здобула команда гуртка «Пішохідний туризм», що діє при Чорнопотіцькій ЗОШ І-ІІІ ст.., до складу якої ввійшли: Максим Капітан, Олександра Лутак, Юліанна Лендєл та Вадим Шкіря (керівник гуртка: Шкіря Е.В.).  «Срібло» завоювала команда гуртка «Пішохідний туризм» із села Довге у складі: Олег Боднар, Мирон Куля, Олександра Панько та Олександра Ісак (керівник гуртка: Боднар О.Д.). «Бронзу» отримала команда господарів у складі: Андрій Світлинець, Микола Маланка, Михайло Маланка та Марія Гринюк (керівник гуртка: Черепко Н.М.).     
Ось і завершився ще один масовий захід районного рівня, який провели працівники Іршавської райСЮТур. Діти жартома аналізували ці змагання «Ми побували сьогодні у всіх порах року…була і зима, і літо, і щось схоже на весну та осінь». І вони були праві, адже протягом дня погода постійно змінювалася. Але, не зважаючи ні на що,  «Районні змагання з туристичного побуту» пройшли успішно. Кожен учасник змагань набув певного досвіду в усіх конкурсах, побачив свої переваги, чи недоліки, зустрів своїх друзів, фізично гартувався і, взагалі, гарно провів час. Спогади про даний захід назавжди залишаться в памяті наших вихованців, а світлини із змагань поповнять сторінки їх  фотоальбомів.

Леся Осійська,
методист Іршавської райСЮТурalt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

 

 
 

Анонси подій

ПОНЕДІЛОК
19 березня 2018 року

08.00 Нарада керівництва РДА
Горін О.В. – голова РДА

10.00 Командно-штабні навчання по цивільному захисту, засідання штабу з питань надзвичайних ситуацій

Мошкола І.І. –  заступник голови РДА

14.00 Засідання комісії з питань виплати заробітної плати

Мошкола І.І. –  заступник голови РДА

ВІВТОРОК
20 березня 2018  року

08.00 Нарада керівництва РДА
Горін О.В. – голова РДА

09.00 -16.00 Особистий  прийом громадян в РДА

Горін О.В. – голова РДА

09.30 Нарада директорів шкіл району

Павлишин І.М. – перший заступник голови РДА

10.00 -12.00 Виїзний прийом громадян у Кушницькій сільській раді

Павлишин І.М. – перший заступник голови РДА

10.00 Нарада з питання передачі коштів із сільських бюджетів на районну Програму з виготовлення проектів, ПКД, експертизи та технічного нагляду будівництва, реконструкції, ремонту та утримання доріг місцевого значення на території Іршавського району

Мошкола І.І. –  заступник голови РДА
 

СЕРЕДА
21 березня 2018 року

Міжнародний день ляльок. Всесвітній день поезії

08.00 Нарада керівництва РДА
Горін О.В. – голова РДА

09.00 Нарада з питань висвітлення діяльності структурних підрозділів РДА

Козенюк О.В. – керівник апарату РДА

11.00 Засідання комісії по Програмі «Власний дім» (при необхідності)

Мошкола І.І. –  заступник голови РДА
 

ЧЕТВЕР
22 березня 2018 року
 
День таксиста

08.00 Нарада керівництва РДА
Горін О.В. – голова РДА

09.00 Нарада з керівниками комунальних підприємств з питань збирання та вивезення побутових відходів

Павлишин І.М. – перший заступник голови РДА

12.00 Районний фестиваль-конкурс «Таланти багатодітної родини», виставкова зала РБК

Горін О.В. – голова РДА
 

П’ЯТНИЦЯ
23 березня 2018 року

08.00 Нарада керівництва РДА
Горін О.В. – голова РДА

10.00-12.00 Пряма телефонна гаряча лінія «Запитуйте – відповідаємо»

Мошкола І.І. –  заступник голови РДА

15.00 Аналіз цін на сільськогосподарську продукцію

Мошкола І.І. –  заступник голови РДА

День благоустрою та санітарна очистка прилеглої території адмінбудинку

СУБОТА
24 березня 2018 року

Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз

НЕДІЛЯ
25 березня 2018 року
 

День Служби безпеки України

Новини ВРУ