Архів

< грудня 2017 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Державні ресурси
МКМР


 

  

НОВИНИ
Ситуація із захворюваності на ГРІ та кір в Іршавському районі | Друкувати |
Понеділок, 11 грудня 2017 09:05
       altЗимова пора – серйозне випробування для організму. Зимова хвороба номер один – грип та ГРІ (гострі респіраторні інфекції). Збудники захворювань – віруси, які передаються повітряно-краплинним шляхом, тому захворіти може кожен, а от переносять захворювання всі по-різному – у деяких хвороба може викликати серйозні ускладнення.
Згідно щотижневого моніторингу захворюваність на грип та ГРІ за підсумками 49 тижня 2017 року нижче епідемічного порогу по району в 3,3 рази.
      За звітній 49 тиждень 2017 року в порівнянні з минулим тижнем  захворюваність на грип та ГРІ нижче на – 15,1% (21 особа). Захворіло 118 осіб, із яких 71,2% становлять діти віком до 17 років. Показник захворюваності складає 117,9 на 100 тис.населення, що в 3,3 рази нижче епідемічного порогу для даного тижня. По віковій структурі превалює захворюваність серед вікових груп 5-14 (35 випадків) та 0-4 роки ( 42 випадки). Госпіталізовано 3, в т.ч. 3 осіб до 17 років. Летальних випадків не зареєстровано.
    З початку сезону (жовтень 2017 року) захворюваності на грип та ГРІ 2017 - 2018 років в районі захворіло 1264 особи, із яких – 72,5 % становлять діти віком до 17 років. Госпіталізовано – 17 дорослих та 33 осіб до 17 років. Летальних випадків не зареєстровано.
    Дані щодо захворюваності на ГРІ з 40 тижня по 49 тиждень 2017 року у порівнянні з епідемічним порогом по Іршавському району графічно висвітлені в додатку (додається).
      Окремої уваги в даний період заслуговує захворювання на кір. З початком перших днів зими, в районі реєструються поодинокі випадки даного захворювання. Такі чинники, як активність міграційних процесів особливо напередодні зимових свят, висока захворюваність кором у суміжних із Закарпаттям областях та сусідніх з нами районах області і прикордонній Румунії, циклічність для даного захворювання, яке за багаторічними даними реєструються в Іршавському районі кожні 5-6 років (2006 рік – 53 випадки, 2012 рік – 198 випадків) та значний прошарок нещепленого проти кору населення, збільшують ризик ускладнення епідемічної ситуації на території нашого району.
      Кір – інфекційна хвороба, що вражає як дітей, так і дорослих, які не мають імунітету проти цього захворювання. Саме ця інфекція є однією із основних причин дитячої смертності у світі.
      Вірус  кору дуже швидко поширюється – він передається при розмові, кашлі, чханні чи будь-якому тісному контакті з хворим. Як тільки у людини з’являються перші ознаки вірусу – вона вже поширює інфекцію.
      Перші тривожні ознаки небезпечного вірусу – людина стає млявою, у неї порушується сон, знижується апетит. Пізніше з'являється нежить та кашель, а також підвищується температура.
      Однак, вже через кілька днів температура знижується, а от кашель та нежить не проходять, а навпаки посилюються. В цей період в людини стають чутливими очі, важко дивитись на світло, інколи доходить до запалення ока (кон'юнктивіт). Часто ці симптоми можна сплутати зі звичайною застудою чи грипом. При цьому на внутрішній стороні щік, а іноді й губ, вже з’являються дрібненькі цятки. Це вже одна із основних ознак, що в хворого таки кір.
     Вже на 4-5 день після перших симптомів температура знову підвищується до 39-40 градусів, а на шкірі з'являється дуже помітний висип червоних цяток. У цей момент посилюється нежить, набрякають повіки та все обличчя.
     Цей вірус небезпечний ще й ти тим, що ускладнення після хвороби можуть бути небезпечнішими за саму недугу. Інфекція сильно понижує імунітет, і організм стає чутливим до будь-якої бактеріальної інфекції.
     Ускладнення можуть торкнутись і дихальної системи— це пневмонія, бронхіт. Також часто після перенесення вірусу може виникнути запалення середнього вуха,часто це трапляється у маленьких дітей.Кір наносить відбиток і на нервову систему, в деяких випадків може призвести до енцефаліту (запалення головного мозку).
Пам`ятайте:
-      найбільш дієвим захистом від кору є вакцинація, відповідно, хто не щеплений той найбільш вразливий до даного захворювання. Зверніться до Вашого сімейного лікаря та уточніть імунний статус (наявність щеплень), наявність вакцин, та проведіть щеплення згідно з чинним Календарем щеплень.
-      при наявності перших ознак захворювання ізолюйте захворівшого від відвідувань організованих колективів (група, клас т.ін.) та відразу зверніться до лікаря. Ізоляція зменшить ймовірність поширення захворювання, а кожен зафіксований випадок вималює справжній стан захворюваності по району та прискорить проведення протиепідемічних заходів. Не займайтесь самолікуванням.
-      при реєстрації захворювання на кір в організованому колективі проводиться максимальна ізоляція групи (класу) від іншого колективу на 21 день;
-      забороняється приймання не щеплених осіб і осіб без довідки про щеплення, про перенесене захворювання на кір на термін карантину;
-      часто провітрюйте приміщення.
   Не займайтесь самолікуванням! Звертайтесь до лікаря!
 
 
 
Директор Іршавської районної філії Державної
установи «Закарпатський обласний лабораторний
центр МОЗ України»                                       Олександр Соколюк         
 

Анонси подій

ПОНЕДІЛОК
21 травня 2018 року

Вихідний день!

ВІВТОРОК
22 травня 2018  року

08.00 Нарада керівництва РДА
Горін О.В. – голова РДА

09.00 -16.00 Особистий  прийом громадян в РДА

Мошкола І.І. –  заступник голови РДА

10.00 Засідання комісії з питань захисту прав дитини

Мошкола І.І. –  заступник голови РДА

10.00 Нарада апарату

Козенюк О.В. – керівник апарату РДА

СЕРЕДА
23 травня 2018 року

08.00 Нарада керівництва РДА
Горін О.В. – голова РДА

09.00 Нарада з питань висвітлення діяльності структурних підрозділів РДА

Козенюк О.В. – керівник апарату РДА

10.00 Нарада з питання стану виконання заходів по скороченню обсягу не забезпеченої потреби в коштах на оплату праці з нарахуванням до кінця поточного року за головними розпорядниками коштів районного бюджету

Мошкола І.І. –  заступник голови РДА

ЧЕТВЕР
24 травня 2018 року
 

День слов’янської писемності і культури

08.00 Нарада керівництва РДА
Горін О.В. – голова РДА

10.00 Засідання комісії по програмі «Власний дім» (при необхідності)

Мошкола І.І. –  заступник голови РДА

10.00 Засідання оргкомітету з питань організації та проведення  Дня добросусідства на українсько-словацькому кордоні

Козенюк О.В. – керівник апарату РДА

П’ЯТНИЦЯ
25 травня 2018 року

08.00 Нарада керівництва РДА
Горін О.В. – голова РДА

10.00-12.00 Пряма телефонна гаряча лінія «Запитуйте – відповідаємо»

Горін О.В. – голова РДА

12.00 Зустріч з учнями ЗОШ

Козенюк О.В. – керівник апарату РДА

14.00 Аналіз проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за кошти ДФРР

Мошкола І.І. –  заступник голови РДА

15.00 Аналіз посадки картоплі в районі

Мошкола І.І. –  заступник голови РДА

СУБОТА
26 травня 2018 року
 
День працівників видавництв, поліграфії і книго розповсюдження

08.00 Нарада керівництва РДА
Горін О.В. – голова РДА

10.00 День добросусідства

Виїзд делегації району на кордон. Пункт пропуску Ужгород «Вишне Немецке»

НЕДІЛЯ
27 травня 2018 року
 

День Святої Трійці

Новини ВРУ