Архів

< грудня 2017 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Державні ресурси
МКМР


 

  

НОВИНИ
Зимові змагання юних туристів | Друкувати |
Понеділок, 11 грудня 2017 11:44
 altНезважаючи на те, що за вікном зима, Іршавська районна станція юних  туристів (директор Іван Терпай) продовжує свою активну роботу. Саме тому, з 1 по 3 грудня 2017 року на базі Довжанської ЗОШ І-ІІ ст. відбулися районні змагання з «Вязання  туристичних вузлів», присвячені Дню Збройних сил України. Даний захід входить до командного заліку першості по туризму «Кубок Іршавщини-2018». Завдяки таким масовим заходам наші вихованці мають змогу показати свої вміння і навички в певному напрямку роботи. Районні змагання з «В‘язання  туристичних вузлів» носили, як спортивний, так і краєзнавчий характер. Завдяки йому, діти мали змогу ознайомитися із життям та побутом жителів гірських територій, традиціями і дізналися більше про історію заснування такого чудового населеного пункту, як село Довге.
Отож, 1 грудня 2017 року на порозі Довжанської ЗОШ І-ІІ ст. всіх учасників змагань привітно зустрічала директор школи – Анна Іванівна Поринець. Історична будівля, в якій проходили змагання, своїм зовнішнім виглядом зачарувала нас з першого погляду. Саме в такому навчальному закладі приємно не тільки  навчатися, а й змагатися. Більшість вихованців туристичних гуртків відвідали село Довге вперше, але всі без винятку отримали велике задоволення і масу приємних вражень як від знайомства із школою, так і від чудових краєвидів села та храмів, які вдалося відвідати.
Після своєрідного розселення у класних приміщеннях школи, всі учасники змагань були запрошені на урочисте відкриття до спортивної зали. На святковій лінійці були присутні поважні гості нашого заходу: зі словами вітань до всіх звернувся директор Іршавської райСЮТур – Іван Терпай, голова села Довге – Віктор Симканич, а також господиня даного закладу - директор Довжанської ЗОШ І-ІІ ст. – Ганна Поринець. Із програмою змагань юних туристів ознайомили: головний суддя цих змагань, заступник директора Іршавської райСЮТур - Олександр Осійський та секретар змагань, методист туристсько-спортивного профілю – Ольга Боднар. Після урочистого відкриття  всіх гостей чекав чудовий захід: виступ - привітання від учнів Довжанської ЗОШ І-ІІ ст., яких підготувала педагог-організатор – Марія Шопа. Окремі слова вітань отримали усі юнаки та чоловіки, які були присутні в цьому залі із прийдешнім святом – Днем Збройних сил України.
Після урочистостей розпочалися змагання. Всі учасники, а їх приїхало 111 учнів з різних шкіл району, були поділені на дві вікові групи (старшу і молодшу). Суть цих змагань полягала в тому, щоб юні туристи показали свої вміння в'язати туристичні вузли, зробити це найшвидше і правильно. Учасники молодшої вікової групи повинні були зав’язати 14 туристичних вузлів, а  старшої – 16. Учасники змагань дуже старалися, оскільки нагородження проводилося як в загальнокомандному, так і в особистому заліку.
 
 
Наступного дня, в суботу 2 грудня, вихованці туристичних гуртків Іршавщини дружною юрбою вирушили зі школи в центр села Довге. Всі хотіли побачити цікаві об’єкти даного населеного пункту. Звісно ж, не кожне село може пишатися таким компактним розташуванням декількох храмів, як у Довгому. Нам вдалося відвідати кожен з них, а завдяки юним екскурсоводам – вихованцям туристичних гуртків, що діють при Довжанській ЗОШ І-ІІІ ст., гості почули багато цікавого. Наших юних екскурсоводів і гідів - до виступу підготувала їх керівник гуртка Ольга Боднар.
Своїм нетрадиційним зовнішнім виглядом зачарували і зацікавили нас два католицькі храми, які ми відвідали. У греко-католицькому храмі св.Іллі нас радо зустрів настоятель – о.Степан, який розповів усім присутнім про історію будівництва храму, ознайомив дітей із основними церковними атрибутами, розповів багато цікавих речей про церковні свята і сучасні технології, які використовуються в цій будівлі. Із слів священика діти дізналися, що цей цікавий храм було відкрито у 2002 році, а освячено у 2003 році. 
   Наприкінці розповідей і спільної молитви, кожна дитина отримала від о.Степана подарунок - образок Пречистої Діви Марії та Ісуса зі словами молитви.
Згодом ми відвідали найсучаснішу модерну церкву в районі -  римо-католицький храм Зіслання Святого Духа. Прихожанка цього храму розповіла нам, що він споруджений у 1994-1999 рр. поблизустарогокостелу (1920 р.). Тут ми також дізналися, що дана церква налічує близько  600 прихожан і моляться вони як на словацькій, так і на старослов’янській мовах.
У центрі села Довге ми  відвідали ще один – православний храм Успіння Пресвятої Богородиці. На порозі церкви наші юні екскурсоводи розповіли історію створення даної церкви та його участь в житті громади. В самому храмі всі присутні могли послухати чарівний спів дитячого церковного хору, яким керують вчителів Довжанської школи мистецтв Ярославна Шопа і Марія Бажо.
Після відвідування місцевих храмів, всі учасники змагань мали змогу познайомитися з історичним минулим села Довге. Зокрема, нашу увагу привернув пам’ятник загиблим в 1703 році куруцам, який поставлений тут в 1903 році. Згодом ми дізналися про історичні події, що відбулися в цій місцевості, побували на території палацу – фортеці графів Телекі (1712 - 1798 р.р.).Ми  почули багато цікавої інформації про цю пам'ятку архітектури національного значення від керівників гуртків Іршавської райСЮТур – М.А.Штефаньо та О.Д.Боднар.
Після цікавих краєзнавчих екскурсій, всі учасники повернулися на місце змагань. У шкільній їдальні їх уже чекав смачний обід, підготовлений працівниками  Довжанської  ЗОШ І-ІІ ст.. Г.І.Поринець, директор цього навчального закладу, подбала про те, щоб усі діти були забезпечені і обідом, і вечерею, щоб усім було затишно і комфортно. Звісно, не обійшлася організація змагань і без дружньої підтримки з боку педагогічного колективу і техперсоналу цієї школи, за що ми їм безмежно вдячні.
Змагання тривали ще протягом суботнього дня, а ввечері всіх чекала запальна дискотека. Наступного дня, в неділю 3 грудня, відбулося урочисте закриття районних змагань і нагородження переможців. Грамот за кращі результати було багато, оскільки нагороджувалися учасники і в особистому, і в командному заліку. Переможців змагань вітали: директор Іршавської райСЮТур - Іван Терпай, його заступник -  Олександр Осійський, директор Довжанської ЗОШ І-ІІ ст.. – Ганна Поринець та суддя змагань – Василь Васильцюн. 
Серед дівчат молодшої вікової групи (а їх було 49) перемогу отримали юні туристки із села Чорний Потік: Катерина Шелельо та Ніка Маргіта (кер.гуртка Шкіря Я.М.). Третє місце посіла Вікторія Добромірська з с.В.Раковець (кер.гуртка  Добромірська О.В.) 
Серед юнаків молодшої вікової групи  (їх прийняло участь 32) кращими були хлопці з с.Великий Раковець: Денис Половка (кер. гуртка М.В.Половка) та Владислав Гудь (кер. гуртка: Добромірська.О.В.).  Третє місце посів Вадим Поринець із села Суха (кер.Марканич І.І.). 
В командному заліку серед учасників молодшої вікової групи, в якій змагалося 16 команд, перемогу отримала команда гуртка «Історичне краєзнавство» при Великораковецькій ЗОШ І-ІІІ ст.. у складі: Вікторія Добромірська, Владислава Горзов, Владислав Гудь і Станіслав Фолучко (кер.гуртка Доброміська О.В.). Друге місце посіла команда гуртка «Літературне краєзнавство» при Чорнопотіцькій ЗОШ І-ІІІ ст.. у складі: Ніка Маргіта, Катерина Шелельо, Василь Глеба і Михайло Глеба (керівник гуртка: Шкіря Я.М.). Третє місце – команда гуртка «Пішохідний туризм» при Великораковецькій ЗОШ І-ІІІ ст.. у складі: Денис Половка, Євгеній Половка, Ангеліна Половка та Катерина Яцканич (кер.гуртка Половка М.В.)
Серед юнаків старшої вікової групи (їх було 15) найкращі результати, звісно ж, показали господарі змагань: Олег Боднар і Мирон Куля (кер.гуртка: О.Д.Боднар). Третє місце завоював Михайло Мельник із с.В.Раковець (кер.гуртка Половка М.В.)
Серед дівчат старшої вікової групи (було 15 представниць) перемогу здобула Мирослава Попович з с.Дубрівка (кер.гуртка: В.В.Попович), другою стала – Тетяна Клим з села В.Раковець (кер.гуртка Половка М.В.), а третю сходинку посіла Яніна Пензеник з с.Ч.Потік (кер. гуртка: Шкіря Я.М.).
В загальнокомандному заліку в старшій віковій групі (5 команд) перемогу отримала команда гуртка «Пішохідний туризм» при Дубрівській ЗОШ І-ІІІ ст..у складі: Василь Ковач, Корнелія Чубирко, Мирослава Попович та Анюта Штефаньо (кер.гуртка: В.В.Попович). Другу сходинку посіла  команда гуртка «Пішохідний туризм» при Довжанській ЗОШ І-ІІІ ст.. у складі: Олег Боднар, Мирон Куля, Олександра Панько та Олександра Ісак (керівник гуртка: Боднар О.Д.). А третьою стала команда гуртка «Пішохідний туризм» при Великораковецькій ЗОШ І-ІІІ ст.. у складі: Михайло Мельник, Тетяна Клим, Олександра Трегубова та Владислав Медведєв (керівник гуртка: Половка М.В.).
Побувавши в Довжанській ЗОШ І-ІІ ст.. протягом трьох днів, юні туристи та їх наставники поверталися до дому з масою позитивних емоцій і приємних вражень. Історична будівля з хвойними насадженнями попереду та цікавим пам’ятником, створювала нам спокійну атмосферу, надавала позитивних емоцій, надихала на врівноважену діяльність. Здавалося, що ми попали в парк, або санаторій, де можна поєднувати і навчання, і оздоровлення. Хочеться висловити особливі слова вдячності трудовому колективу Довжанської ЗОШ І-ІІ ст, який всі дні перебування юних туристів у цій школі не покидав нас. Вони зробили все необхідне для проведення змагань, організували для дітей гаряче харчування та цікаве дозвілля і все під вмілим керівництвом директора школи – Ганни Поринець. Хочеться побажати усім працівникам цього закладу міцного-міцного здоров’я, успіхів у всіх починаннях і працювати в такому ж руслі, з таким же піднесеним настроєм, адже у такій школі аж хочеться творити добро! Хай щастить!
І на останок, дирекція та педколектив Іршавської райСЮТур висловлює щиру подяку всьому трудовому колективу Довжанської ЗОШ І-ІІ ст. на чолі з директором школи  за належну організацію та сприяння у проведенні районних змагань з в’язання туристичних вузлів. Завдяки цьому заходу юні туристи дізналися багато нового про життя та побут жителів одного із гірських сіл - Довге і переконалися, що тут проживають працьовиті, веселі, цікаві та надзвичайно щирі люди.
                                     Леся Осійська,
методист Іршавської райСЮТур


alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt
 
 

Анонси подій

ПОНЕДІЛОК
16 квітня 2018 року
 

08.00 Нарада керівництва РДА
Павлишин І.М.. – в.о. голови РДА

09.00 -16.00 Особистий  прийом громадян в РДА

Мошкола І.І. –  заступник голови РДА

09.00 Аналіз обсягів реалізованої продукції промисловими підприємствами основного кола виробників

Мошкола І.І. –  заступник голови РДА

10.00 Проведення І туру Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець»
11.00 Нарада у ОДА
Павлишин І.М.. – в.о. голови РДА

14.00 Засідання комісії з питань виплати заробітної плати у бюджетних сферах району

Мошкола І.І. –  заступник голови РДА
 

ВІВТОРОК
17 квітня 2018  року
 
День пожежної охорони

08.00 Нарада керівництва РДА
Павлишин І.М.. – в.о. голови РДА

09.00 -16.00 Особистий  прийом громадян в РДА

Павлишин І.М.. – в.о. голови РДА

09.30 Нарада директорів шкіл району

Павлишин І.М.. – в.о. голови РДА

09.30 Участь у проведенні Всеукраїнської акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» на базі Довжанського лісництва ДП «Довжанське ЛМГ»

10.00 -12.00 Виїзний прийом громадян у Броньківській сільській раді

Павлишин І.М.. – в.о. голови РДА

СЕРЕДА
18 квітня 2018 року

День пам’яток історії та культури

08.00 Нарада керівництва РДА
Павлишин І.М.. – в.о. голови РДА

08.30 Нарада з питань висвітлення діяльності структурних підрозділів РДА

Козенюк О.В. – керівник апарату РДА

10.00 Спартакіада допризовної молоді

Мошкола І.І. –  заступник голови РДА

11.00 Нарада з розгляду питання внесення змін до районного бюджету на 2018 рік та підготовка проекту рішення на сесію районної ради

Мошкола І.І. –  заступник голови РДА
 

ЧЕТВЕР
19 квітня 2018 року
 

08.00 Нарада керівництва РДА
Павлишин І.М.. – в.о. голови РДА

09.00 -16.00 Особистий  прийом громадян в РДА

Козенюк О.В. – керівник апарату РДА

10.00 Засідання штабу з питань НС (при потребі)

Мошкола І.І. –  заступник голови РДА

10.00 Засідання оргкомітету до Дня аварії на Чорнобильській АЕС

Козенюк О.В. – керівник апарату РДА

14.00 Аналіз посіву ярих зернових в сільськогосподарських підприємствах усіх форм власності

Мошкола І.І. –  заступник голови РДА
 

П’ЯТНИЦЯ
20 квітня 2018 року

Єдиний санітарний день в районі.

08.00 Нарада керівництва РДА
Павлишин І.М.. – в.о. голови РДА
 

СУБОТА
21 квітня 2018 року

День довкілля 

НЕДІЛЯ
22 квітня 2018 року

Новини ВРУ