Доповідь військового комісара Іршавського РВК на брифінгу в Іршавській РДА

         Територіальна оборона у сучасних війнах відіграє важливу роль у обороноздатності держави. У той час коли бойові військові  частини  ведуть бойові дії на лінії зіткнення з противником, на решті території держави організовується та здійснюється територіальна оборона.

Основні завдання територіальної оборони:

  • Підтримання правового режиму воєнного стану;
  •          Охорона та захист   державного кордону;
  • Забезпечення умов для надійного функціонування органів державної влади, органів військового управління,   стратегічного

( оперативного) розгортання військ ( сил).

  • Охорона та оборона важливих об’єктів і комунікацій.
  • Боротьба з диверсійно- розвідувальними силами, іншими озброєними формуваннями агресора та антидержавними незаконно утвореними  озброєними формуваннями.

Згідно плану проведеннянавчальних зборів з резервістами оперативного резерву та військовозобов’язаними у Збройних Силах України у 2019 році, затвердженого Начальником Генерального Штабу- Головнокомандувачем Збройних Сил України, плану підготовки Закарпатського ОВК на 2019 рік, на території Закарпатської області сплановано проведення 10-ти денних навчальних зборівз резервістами та військовозобов’язаними, які призначені для доукомплектування бригади територіальної оборони, що дислокується на території Закарпатської області та спланована до формування у разі оголошення воєнного стану.

          В ході зборів будуть проведені заняття з одиночної підготовки та злагодження підрозділів :

          Одиночна підготовка включає проведення занять з:

- тактичнї підготовки;

 -вогневої підготовки;

- тактико- спеціальної підготовки;

- інженерної підготовки ;

- військово- медичної підготовки ;

- військової топографії ;

- радіологічного хімічного біологічного захисту.

          Практичне виконання вправ стрільб із стрілецької зброї АК-74, РПК-74, Кулемета Дегтярьова, пістолета Макарова, приведення індивідуальної зброї до нормального бою, метання ручної наступальної гранати.

          Військовозобов’язані навчатимуться, несенню служби на блок-постах, охороні та обороні важливих об’єктів, боротьбі з диверсійно- розвідувальними групами противника його пошуком та знищенням, несенні патрулювання, роботі з вибухово- небезпечними предметами, встановлення та розмінування мінних загороджень, охорона та оборона державного кордону, практичні  заняття з тактичної медицини- надання першої медичної допомоги при отриманні травм, вогнепальних поранень.

          Колективна підготовка буде включати дії особового складу у складі відділень, взводів, рот по виконанню завдань покладених на підрозділи територіальної оборони.

         Збори планується провести на території Іршавського району с. Осій.

        Забезпечення триразовим харчуванням гарячею їжею в стаціонарних їдальнях та в наметах з одноразового посуду.

        Забезпечення Формою одягу буде проводитись  в пунктах прийому особового складу  та формування підрозділів.

        На навчальні збори до підрозділів територіальної оборони:

  • Військовозобов’язані  віком від 18 до 60 років які перебувають на військовому обліку та придатні за станом здоров’я до військової служби в підрозділах територіальної оборони.
  • Військовозобов’язані які відслужили строкову службу та перебувають на обліку у військових комісаріатах.
  • Військовозобов’язані які за тих чи інших обставин не проходили військову службу але придатні до неї за станом здоров’я.
  • Призовники ( за умови підписання контракту на 3 роки).
  • Резервісти  оперативного резерву.

               Згідно існуючих нормативно-правових документів  військовозобов’язані та резервісти (як за контрактом, так і оперативного резерву) мають наступні соціальні пільги та гарантії:

  • компенсується вартість проїзду або здійснюється його доставка силами військового комісаріату.
  • гарантується:
  • збереження місця роботи;
  • державне страхування на час зборів.
  • забезпечується безкоштовно:
  •         військовою формою одягу;
  •         харчуванням, проживанням та медичним обслуговуванням під час зборів.

                Фінансове забезпечення:

                Грошові виплати резервістам та військовозобов'язаним прив'язані до розмірів мінімального прожиткового мінімуму на місяць для працездатних осіб та мінімальної заробітної плати встановлених на поточний рік. Здійснення  виплат  військовозобов’язаним,  провадиться військовими частинами, установами, що проводять збори шляхом зарахування коштів на платіжні картки банківської установи.

                За військовозобов'язаними та резервістами призваними на збори, за весь період зборів, включаючи час проїзду до місця їх проведення і назад, зберігається місце роботи, займана посада та середній заробіток як на основній, так і на сумісних роботах.

Остання зміна сторінки: 30-07-2019 15:07