Іршавські вогнеборці вдруге стали переможцями у змаганнях за міжнародним форматом «Firefighter Combat Challenge»

6 червня, в Ужгороді на базі Аварійно-рятувального загону спецпризначення вже вдруге на Закарпатті пройшов Чемпіонат серед пожежно-рятувальних підрозділів області за звання “Кращий пожежний-рятувальник” за міжнародним форматом “Firefighter Combat Challenge”.
    За звання найсильнішого змагалося 64 вогнеборця з 16 команд рятувальників районних та міських підрозділів обласного управління Держслужби з надзвичайних ситуацій.
      У вітальному слові начальник Управління ДСНС України у Закарпатській області Роман Гудак зауважив, що дані змагання мають свою специфіку виконань і певну відмінність від українських стандартів і зовсім не схожі на традиційний пожежно-прикладний спорт, а, головне, такі вправи розвивають у бійців пожежної охорони не лише фізичну силу, витривалість та швидкість, але й навчають оперативно зорієнтуватися на місці виникнення будь-якої надзвичайної пригоди та прийняти вірне рішення в екстремальній ситуації. Усе це сприяє підвищенню рівня професійної майстерності та фізичної підготовки пожежних-рятувальників.
     Програма заходу видалася дуже насиченою і на учасників чекали непрості випробування. Підйом рукавної лінії по сходових маршах на майданчик 3-го поверху навчальної вежі, укладання рукавних скаток у контейнер; “силовий тренажер”, де ударами кувалди необхідно перемістити балку вагою 72,5 кг на 1,5 метра; заливка мішені влучним “пострілом” з пожежного рукава. А на завершення проводилася “евакуація” потерпілого із небезпечної для життя зони. У ролі постраждалого виступав спеціальний, навчальний 80-кілограмовий манекен, який потрібно було перенести на 30-метрову відстань до фінішу.
     Увесь цей комплекс вправ виконувався учасниками на швидкість та у чіткій послідовності. Також учасники змагалися в повному бойовому спорядженні, яке використовується під час ліквідації майже кожної пожежі.
     На фініші більшість учасників змагань були одностайні, що найскладніше було - це контролювати дихання, а найважче - тягнути 80 кг манекена.
     За підсумками: у командній естафеті перемогу здобули бійці 5-ї державної пожежно-рятувальної частини м. Іршава, друге місце посіли вогнеборці 10-ї державної пожежно-рятувальної частини м. Хуст, а "бронзовими" призерами стали рятувальники 6-ї державної пожежно-рятувальної частини м. Виноградів.
      У командній естафеті також першими були іршавські надзвичайники, друге місце вибороли бійці ДСНС 1-ї державної пожежно-рятувальної частини м. Перечин, а третіми фінішувала команда 8-ї державної пожежно-рятувальної частини м. Тячів.
     В індивідуальних забігах кращим виявився Михайло Костак з Іршави, "срібло" виборов Василь Красилинець з Чопа та третім фінішував Михайло Чохняй з Хуста.
    Переможці та призери змагань нагороджені медалями та цінними подарунками, а іршавські вогнеборці, які вдруге поспіль стали найкращими, повезли назад додому ще й перехідний Кубок, де він буде зберігатися до наступного турніру.