Про вжиття заходів з метою зменшення загиблих та постраждалих внаслідок пожеж осіб

             Протягом 1-го півріччя 2019 року на об'єктах народного господарства та населених пунктах Іршавського району виникло 145 пожеж, проти 53 за аналогічний період 2018 року. Матеріальні збитки від пожеж склали –2 759 580грн., проти 429 030грн. у порівнянні з 2018 роком.

          За звітній період на пожежі загиблих не було, травмованих 3 (троє) осіб. За аналогічний період 2018 року на пожежах загинула 1 особа, травмованих не було.

У житловому секторі (житлові будинки, дачі, сараї, надвірні споруди тощо) кількість пожеж становить 25 проти 22 за аналогічний період 2018 року. У житлових будинках виникло 21 пожеж (за аналогічний період минулого року – 12 пожеж).

Пожежі на спорудах виробничого призначення, торговельно - складських спорудах:

- «10» лютого 2019 року в кафе-барі «Шаман» за адресою м.Іршава, вул.Шкільна, №11. Причина пожежі – коротке замикання електромережі.

- «15» квітня 2019 року в столярному цеху с.Приборжавське, вул. Центральна, 257 – коротке замкнення електромережі.

- «08» травня 2019 року в столярному цеху за адресою с.Підгірне, вул.Перемоги, 6 – Порушення правил ПБ при експлуатації нагрівальних печей та димаря.

Ранжування пожеж по причинах виникнення

Пожежі внаслідок необережного поводження з вогнем

         Одна з основних причин виникнення пожеж - це необережне поводження з вогнем. З цієї причини сталося 87 пожеж (у минулому році – 24 пожеж.

Пожежі внаслідок порушення правил обладнання та експлуатації електромережі

         На другому місці за кількістю пожеж - це пожежі, які виникають від порушення правил обладнання та експлуатації електромережі, з даної причини виникло 14 пожежа проти 21 у минулому році.

На третьому місці за кількістю пожеж - це пожежі, які виникають від порушення правил обладнання та експлуатації печей і теплогенеруючих установок. Внаслідок цієї причини виникло 13 пожеж проти 5 у минулому році.

З метою зменшення кількості пожеж, загиблих та постраждалих на них Іршавським РВ УДСНС України у Закарпатській області здійснюються такі заходи, як:

-   інформаційно-роз'яснювальна робота щодо навчання  населення пожежної безпеки через засоби масової інформації, соціальні  інфраструктури, приділивши особливу увагу тим причинам пожеж  внаслідок яких загинули люди;

         -      рейдові перевірки дворогосподарств де проживають соціально-

         незахищені верстви населення, люди із так званої «групи ризику»,

         інваліди.
          -     підготовка і розміщення в засобах масової інформації матеріалів    

         щодо попередження травмування та загибелі людей під час пожеж,  

         плакатів, листівок, буклетів, текстів застережень та звернень до

         населення, передачу текстів звернень, застережень через радіовузли   

         об'єктів з масовим перебуванням людей, залізничних та автовокзалів,

         міському пасажирському транспорті, пошті, в соціально - побутових,

         комунальних, медичних, громадських установах, закладах освіти,  

         культури.

               Враховуючи вищевказані дані, а саме ріст пожеж в районі можна зробити висновок, що профілактична робота серед населення проводиться на недостатньому рівні, це насамперед пов’язано з тим що сільські та селищні ради не проводять роботу щодо навчання населення правилам пожежної безпеки за місцем проживання та по місцю роботи, члени виконкому та комісії по проведенню навчання правилам пожежної безпеки не ознайомлюють громадян з правилами протипожежної безпеки, під час прийому, сільських  зборів, на що Іршавський РВ просить звернути увагу і прийняти відповідні заходи щодо налагодження взаємодії сільських та селищних рад з органами державного нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки.

              Незважаючи на співпрацю органів місцевого самоврядування, подальша робота Іршавського РВ буде спрямована на здійснення пожежно-профілактичних заходів з метою попередження пожеж, загибелі та травмуванні на них людей, таких як:

  1. Висвітлення в ЗМІ ситуацій з пожежами і загибеллю людей на них.
  2. Підготовку і направлення інформації про пожежі з загибеллю людей в органи влади, на підприємства і організації.
  3. Виготовлення пам'ятки про заходи пожежної безпеки при експлуатації електропобутових приладів, необережного поводження з вогнем і умисний підпал.
  4. Проведення додаткових інструктажів з працівниками житлових організацій, що займаються навчанням населення, заходам пожежної безпеки в побуті.
  5. Проведення сумісних занять з працівниками і службовцями відомств, що привертаються до роботи щодо попередження загибелі людей.
  6. Регулярним проведенням навчання населення приватного сектора заходам пожежної безпеки в побуті силами особового складу підрозділу при проведенні рейдів по житловому сектору.
  7. Організовуванні виступ|вирушання|ів інспекторського складу перед трудовими колективами протягом року, використовуючи передовий досвід|дослід| інших підрозділів.
  8. Організовуванні виступ|вирушання|ів керуючого складу в засобах масової інформації.
  9.  Виготовленні плакатів та листівок «Про заходи пожежної безпеки» для розповсюдження на об'єктах з|із| масовим перебуванням людей, |громад транспорті, закладах охорони здоров'я, освіти, культури.  

Начальник                                   

полковник служби цивільного захисту                                    Іван МОШКОЛА

Остання зміна сторінки: 27-08-2019 11:16