У районі вшанували пам'ять Героїв Крут

Щороку, 29 січня, ми вшановуємо пам’ять тих, хто ціною власного життя стримував багатотисячну армію більшовиків, які прагнули загарбати українські землі. 

Це був бій на залізничній станції під селищем Крути далекого 1918 року, де близько трьох сотень студентів і бійців вільного козацтва виступили проти понад 4-тисячної російсько-більшовицької армії, закарбувавшись золотими літерами y сторінки українського героїзму.

День пам'яті Героїв Крут сьогодні вшанували і на Іршавщині. 

Участь у заході прийняли керівник апарату Іршавської РДА Олег Козенюк, начальник відділу культури і туризму Іршавської РДА Олена Ісак, заступник голови районної ради Володимир Половка, працівники держустанов району.
      Присутні піднесли квіти та запалені лампадки до Пам'ятного хреста борцям за волю України та хвилиною мовчання вшанувати пам’ять загиблих героїв.
    Також під час заходу директор Іршавського міського історико-краєзнавчого музею Андрій Світлинець провів для присутніх цікавий історичний екскурс подій далекого 1918 року. 

     Героїчний бій під Крутами назавжди вписаний на сторінках нашої історії – передусім, як приклад волелюбності та незламності українського народу. Подвиг українських юнаків, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії, як символ національної честі.

 

Остання зміна сторінки: 29-01-2019 16:08