28 серпня, під керівництвом голови райдержадміністрації Олександра Горіна відбулося позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. На порядку денному комісії розглянули такі питання: про стан забезпечення населення якісною та безпечною для здоров’я людини, питною водою; про забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення; про посилення додаткових заходів імунізації населення проти кору в Закарпатській області; про вжиття заходів з метою зменшення загиблих та постраждалих громадян, внаслідок пожеж; про реалізацію основних заходів з виявлення вибухонебезпечних предметів та мінімізації ризиків від несанкціонованого поводження з ними, а також розглянули звернення громадян.
Щодо стану забезпечення населення якісною та безпечною для здоров’я людини, питною водою, виступив Турянин В.І. який ознайомив присутніх із рішенням регіональної комісії з питань ТЕБ та НС, щодо забезпечення питною водою населення району.
Далі виступила виступила Гринюк А.І., яка сказала, що з метою недопущення виникнення спалаху гострих кишкових інфекційних захворювань та керуючись ст.41 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» Іршавська районна філія Державної установи «Закарпатський обласний лабораторний центр МОЗ України» рахує за доцільне вирішення ряд наступних питань:
- Заключити договір з Іршавською районною філією Державної установи «Закарпатський обласний лабораторний центр МОЗ України» на проведення відомчого лабораторного контролю якості води питного водопостачання з сільських локальних водопроводів.
- В бюджеті на 2020р. передбачити кошти для проведення відомчого лабораторного контролю якості питної води в підвідомчому населеному пункті з сільських локальних водопроводів.
- При кожній сільській раді створити резервний запас дезінфекційних засобів на проведення необхідних деззаходів на випадок виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з паводком.
Заслухавши інформацію, комісія вирішила доручити фахівцям Іршавської філії ДУ «Закарпатський обласний лабораторний центр», спільно з органами місцевого самоврядування:
- вести постійний контроль за станом забезпечення населення якісною, питною водою;
Керівникам: органів місцевого самоврядування, установ та організацій незалежно від форми власності, підписати угоди з Іршавською філією ДУ «Закарпатський обласний лабораторний центр» на проведення відомчого лабораторного контролю якості води питного водопостачання з сільських локальних водопроводів;
Керівникам: органів місцевого самоврядування, установ та організацій незалежно від форми власності:
- в бюджеті на 2020р., передбачити кошти для проведення відомчого лабораторного контролю якості питної води в підвідомчому населеному пункті з сільських локальних водопроводів;
- створити резервний запас дезінфекційних засобів на проведення необхідних заходів на випадок виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з паводком;
З питанням введення додаткових заходів імунізації населення проти кору в Іршавському районі, виступив Сукович С., який ознайомив присутніх із станом справ по імунізації населення району проти кору, і запропонував наступне:
- освітянам, разом з медичними працівниками більш наполегливо добиватись широкої вакцинації дітей від корі, адже вакцина доброякісна, є можливість медперсоналу у виконанні вакцинації необхідна тільки згода батьків.
- до шкільних занять допускати дітей тільки вакцинованих (крім тих, що мають довготривалі та постійні протипокази).
- дітей з довготривалими та постійними протипоказами направляти на ЛКК, для дачі допуску (або протипоказу) для занять в організованому колективі.
- залучити місцеві ЗМІ для пропаганди здорового способу життя та попередження інфекційної захворюваності в т.ч. шляхом проведення вакцинації.
Інформацію щодо посилення додаткових заходів імунізації населення проти кору в Іршавському районі, взяти до уваги.
Відділу освіти, спільно з відділом охорони здоров’я райдержадміністрації, за участю медичних працівників сімейної медицини, взяти під особистий контроль проведення вакцинації дітей від кору.
До шкільних занять допускати дітей тільки вакцинованих (крім тих, що мають довготривалі та постійні протипокази).
Дітей з довготривалими та постійними протипоказами направляти на ЛКК, для дачі допуску (або протипоказу) для занять в організованому колективі.
Відділу освіти спільно з відділом охорони здоров’я райдерадміністрації, для пропаганди здорового способу життя та попередження інфекційної захворюваності, готувати матеріали щодо необхідності вакцинації дітей, публікувати їх в місцевих ЗМІ та на сайті райдержадміністрації.
Мошкола І.О., ознайомив присутніх із заходами, що вживаються для зменшення кількості постраждалих від пожеж та про реалізацію основних заходів з виявлення вибухонебезпечних предметів та мінімізації ризиків від несанкціонованого поводженнням з ними.
Заслухавши інформацію, комісія вирішила:
Щодо реалізації основних заходів з виявлення вибухонебезпечних предметів та мінімізації ризиків від несанкціонованого поводженнням з ними, зобов’язати:
- керівників, органів місцевого самоврядування, установ та організацій незалежно від форми власності, перед початком земельних робіт (копання траншей, фундаментів та інше) в обов’язковому порядку проводити обстеження території на предмет виявлення вибухонебезпечних предметів, при необхідності запрошувати фахівців Іршавськьго РВ УДСНС України в Закарпатській області.
На завершення засідання розглянули пакети документів, що поступили від громадян постраждалих внаслідок надзвичайних ситуацій.
Остання зміна сторінки: 29-08-2019 13:58