Впродовж 2019 року управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації проводилась робота з реалізації завдань, визначених законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України у сфері соціально-трудових відносин, надання субсидій, пільг, державних соціальних допомог, компенсацій, матеріально-побутового обслуговування інвалідів і ветеранів. Продовжено роботу щодо підтримки та соціальної адаптації внутрішньо переміщених осіб.
Постійно вирішувались питання щодо збільшення рівня заробітної плати, недопущення виникнення заборгованості по її виплаті, легалізації «тіньової» зайнятості, вживались заходи спрямовані на поліпшення соціального захисту ветеранів війни та праці, демобілізованих воїнів АТО, інвалідів, пенсіонерів, одиноких непрацездатних громадян, сімей з дітьми, малозабезпечених верств населення, соціально незахищених громадян, велась роз’яснювальна робота.
Відділом праці та зайнятості управління соціального захисту населення постійно здійснюється моніторинг стану вчасної виплати заробітної плати працівникам підприємств, установ та організацій району. Станом на 01.01.2020 року за даними статистичної звітності 1- ПВ «праця» заборгованості із виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах та установах району немає. На звітну дату заборгованість із виплати заробітної плати у ДП «Кук» становить 81,4 тис.грн. Підприємство економічно неактивне. Заробітну плату заборговано двом особам за період з 2010 по 2016 роки. Поступове зменшення заборгованості із виплати заробітної плати відбувається за рахунок надання послуг.
В поточному році проведено 4 засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення та 11 засідань районної комісії з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, де заслухано 23 керівників підприємств, які виплачували заробітну плату нижче, або на рівні законодавчо встановленого мінімуму. Протягом року проводилася інформаційно-роз’яснювальна робота з населенням та суб’єктами господарювання району щодо переваг отримання легальної заробітної плати та негативний вплив на розвиток економіки країни, життєвий рівень людей такого соціального явища як не задекларована праця. За результатами роботи 562 роботодавці прийняли на роботу 2820 найманого працівника (за даними РЦЗ). За результатами проведеної у Іршавській ОТГ роз’яснювальної роботи із 176 суб’єктами господарювання, сума додаткових надходжень у бюджет об’єднаної громади - 876 тис.грн. На сайті райдержадміністрації розміщено матеріали про негативний вплив на розвиток економіки країни, життєвий рівень людей такого соціального явища як не задекларована праця.
Постійно проводиться аналіз укладення колективних договорів на підприємствах, установах і організаціях району, надається організаційно-методична допомога, вносяться зміни і доповнення, проводиться роз’яснювальна робота щодо необхідності укладання колективних договорів, реєстрація, облік та зберігання. За 2019 рік перевірено на відповідність трудовому законодавству та зареєстровано 239 колективних договорів та змін до них.
В районі забезпечено реалізацію конституційного права громадян на заміну військового обов’язку альтернативною (невійськовою) службою. Станом на 01.01.2020 на підприємствах району заброньовано 3 робочі місця для проходження громадянами альтернативної (невійськової) служби.
Субсидією на житлово-комунальні послуги користується 3280 сімей Середній розмір субсидії у неопалювальний період становить 48,90 гривень, у опалювальний період 1448 грн. Протягом року нараховано субсидій на житлово-комунальні послуги на суму 26 млн. 235,1тис. грн.
За призначенням готівкової субсидії на придбання твердого палива та скрапленого газу звернулося 208 сімей. Нараховано субсидію 188 сім’ям на суму 807,3 тис. грн., виплачено 188 сім’ям на суму 866,6 тис. грн., заборгованості по виплаті немає. Середній розмір субсидії на придбання твердого палива становить 4000 грн.
Спеціалістами управління соціального захисту населення проведено автоматичний розрахунок субсидій 1644 сім’ям, у зв’язку з початком опалювального періоду з 16 жовтня, так як передбачено п.14 Положення про порядок надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг. Перерахунок проведено усім тим сім’ям, кому у травні цього року субсидію було перепризначено на новий період 2019-2020 років. У порівнянні з жовтнем минулого року кількість сімей, які отримують субсидію та її розмір зменшились, так як змінились соціальні нормативи використання природного газу на опалення, а також для приготування їжі та підігріву води. З тжовтня 2019 року зменшено норму використання природного газу для опалення з 4,5 метрів кубічних на 4,0, метрів кубічних, з 19 серпня зменшено нормативи використання природного газу для приготування їжі з 7,1 метрів кубічних на 5,4, а для приготування їжі та підігріву води з 14 до 10,5 метрів кубічних на особу.
Багато сімей отримують субсидію згідно рішення комісії з питань соціального захисту населення та призначення житлових субсидій це сім’ї, які орендують житло, які хочуть, щоб субсидія нараховувалася на фактично проживаючих осіб в домогосподарстві, а також індивідуальні забудовники будинки, яких не прийняті в експлуатацію. Так протягом січня-грудня на комісії розглянуто 484 справи, з них призначено – 476 справ, відмовлено 8 справ, припинено за заявами 69 справ.
Після анексії АР Крим та початку проведення антитерористичної операції на сході країни управління займається соціальним захистом вимушених переселенців. Станом на 01.01.2020 року на території району проживає 45 родин, до складу яких входить 76 внутрішньо переміщених осіб.
В районі державну підтримку отримують 6258 родин, які виховують дітей. З них державної допомоги сім’ям з дітьми 5095 чол.., державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям 597 сімей, допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам 1325 громадян, допомоги по догляду за інвалідами І-ІІ групи внаслідок психічного розладу 72 чоловік, компенсації за надані соціальні послуги 4 , компенсаційної виплати по догляду за інвалідами І групи та престарілими 1 085, державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію та інвалідам отримують 846 чоловік, допомогу непрацюючій особі, яка досягла пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату 211 чоловік.
Протягом січня-грудня 2019 року з державного бюджету для виплат усіх видів допомог та інших виплат в район надійшло 164 млн. 923 тис. 920 грн. Зокрема:
на виплату державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям спрямовано 10772.7 тис. грн.; на виплату державної допомоги сім’ям з дітьми 80185.22 тис. грн.; на виплату державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам 30906.0 тис. грн.; на виплату щомісячної грошової допомоги особам, які проживають разом з інвалідами І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу 2020.2 тис. грн.,надання державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію та особам з інвалідністю, державної соціальної допомоги на догляд 16790.0 тис.грн.,надання тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі,яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату 2239.0 тис.грн., надання щомісчної компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі , яка доглядає за особою з інвалідністю І групи, а також за особою , яка досягла 80 – річного віку 507,6 тис.грн., допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях – 21472.8 тис.грн.
Всі кошти виплачуються в терміни передбачені законодавством.
Протягом поточного року подано 25 клопотань про присвоєння почесного звання «Мати-героїня». Відповідно до Указів Президента присвоєно почесне звання 32 жінкам. Проведено виплату одноразової грошової винагороди в розмірі 19210 грн. кожній «матері-героїні» на загальну суму 614720.00 грн.
Головним державним соціальним інспектором постійно проводяться перевірки та обстеження умов проживання заявників з метою визначення ступеня нужденності та підтвердження їх права на призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім»ям та житлових субсидій, перевірки цільового використання допомоги для забезпечення належних умов для виховання дітей, на яких виплачуються відповідні суми державної допомоги при народженні дитини, підтвердження факту догляду за особами, які досягли 80-річного віку та інвалідами І групи, та особами які, мають інвалідність внаслідок психічного захворювання. Всього за даний період проведено 1283 обстежень. В результаті перевірок було припинено виплату допомоги по догляду за 80-річними або інвалідами 1гр. у 3 випадках, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям у 8-х випадках,субсидій у 4 випадках, особам. Проведено 87 перевірок внутрішньо переміщених осіб на предмет їх проживання на території району. Складені відповідні акти, які направлені на розгляд комісії.
Протягом 2019 року 1615 сім’ям, що проживають на території району встановлено або продовжено статус багатодітної сім’ї, видано також 1805 посвідчень дитини з багатодітної сім’ї.
Станом на 01.01.2020 року за програмою «Турбота» з місцевого бюджету виплачено 25000 грн., 73 постраждалим від наслідків Чорнобильської катастрофи.
За цей період проведено оздоровлення 5 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Забезпечення санаторно-курортним лікуванням відбувається шляхом укладення трьохсторонніх угод між санаторно-курортним закладом, постраждалою особою та управлінням соціального захисту. Виплачено грошову компенсацію замість санаторно-курортної путівки для 1 особи в сумі 524 грн.
Проведено велику роботу по формуванню черги на 2020 рік, на забезпечення санаторно-курортним лікуванням громадян, які є потерпілими внаслідок аварії на ЧАЕС категорії І та дітей – інвалідів по ЧАЕС. Всього прийнято 10 заяв на забезпечення санаторно-курортною путівкою від громадян, які є постраждалими від аварії на ЧАЕС категорії І . На виплату грошовою компенсації замість путівки подало документів 0 осіб.
Щорічна одноразова допомога на оздоровлення нарахована та виплачена для 137 осіб, які мають інвалідність пов’язану з Чорнобильською катастрофою на суму 13055. грн.
Управлінням своєчасно здійснюється призначення і виплата грошової компенсації вартості продуктів харчування для 109 громадян, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи віднесених до першої категорії та другої категорії та учасників ліквідації наслідків аварії. З початку року за цим напрямком програми з державного бюджету профінансовано 299594 грн.
Для громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС відшкодовано витрати за придбані лікарські засоби за пільговими рецептами на суму 40000 грн., 7 громадянам відшкодовано витрати за надані послуги з безкоштовного зубопротезування на суму 13080 грн.
Одночасно, управлінням проводиться робота по підготовці документів на розгляд регіональної комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. З початку року для потерпілих від наслідків Чорнобильської катастроф видано нові взірці посвідчень, а саме 17 – І категорії і 2 – ІІ категорії.
Здійснюється відшкодування пільг на житлово-комунальні послуги. В середньому пільгою на ЖКП щомісяця користується 3616 пільговиків. На сьогоднішній день заборгованості по виплаті пільг на ЖКП немає.
Проведено нарахування компенсації на придбання твердого палива та скрапленого газу 74 пільговикам на суму 109.1 тис. грн., а саме : 2 пільговикам за професійною ознакою, 62 багатодітним сім’ям., 3 інвалідам війни ІІІ групи , 7 учасникам бойових дій.
На обліку для одержання санаторно-курортного лікування перебуває 172 особи з інвалідністю загального захворювання та з дитинства, 30 осіб з інвалідністю внаслідок війни, 23 учасники бойових дій на території інших держав та 21 учасник антитерористичної операції та 3 особи з інвалідністю внаслідок війни АТО, 2 особи сімї загиблого , 2 учасники війни.
Відповідно до бюджетної програми «Заходи із психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації,забезпечення санаторно-курортним лікуванням із застосуванням сучасних технологій постраждалих учасників Революції Гідності та учасників антитерористичної операції» протягом 2019 року направлено на професійне навчання 6 учасників, на що спрямовано 28 тис.400 грн. Спеціальність водія категорії «В», «Д» та «С» отримають 6 чол.
Відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням у 2019 році оздоровився 1 учасник бойових дій у зоні АТО на суму 8 тис.760 грн. .
Відділом пільг гарантій та компенсацій по роботі з інвалідами проводиться видача путівок для ветеранів війни, в порядку черговості у міру надходження путівок. Пройшли санаторно-курортне лікування 2 особи з інвалідністю внаслідок війни.
Забезпечено санаторно-курортним лікування 9 осіб з інвалідністю загального захворювання та з дитинства за рахунок коштів ,передбачених у державному бюджеті за програмою «Заходи із соціальної, трудової та професійної реабілітації інвалідів» шляхом відшкодування вартості путівки санаторно-курортним закладам на суму 80063 грн.
Згідно даної програми забезпечено 188 осіб з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації шляхом укладання трьох та двохсторонніх договорів та відшкодування вартості технічного засобу реабілітації підприємствам виробникам на суму 2 млн. 248 тис. 940 грн.
На черзі для одержання автомобілів перебуває 108 осіб з інвалідністю. Проведена виплата компенсації на бензин та технічне обслуговування для 37 осіб на суму 15 тис. 975 грн.
Протягом 2019 року виплачено компенсації вартості санаторно-курортного лікування для 0 осіб.
Виплачено одноразову грошову допомогу для малозабезпечених осіб району з державного бюджету для 30 осіб на суму 22тис.455грн.
Проведена виплата для ветеранів війни одноразової грошової допомоги до 5 травня для 636 осіб на суму 974 тис. 028 грн.
Встановлено статус для 11 осіб та видані «Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни», для 0 осіб посвідчення «Ветеран праці», для 94 особам посвідчення, особам ,які отримують державну соціальну допомогу особам з інвалідністю.
Видано 8 путівок для влаштування одиноких осіб у Довжанське стаціонарне відділення для тимчасового проживання територіального центру соціального обслуговування ( надання соціальних послуг).
Видано для 56 ветеранів війни листи-талони.
Направлено для проходження курсу реабілітації у відділеннях обласного центру комплексної реабілітації 73 особи, а саме: в Іршавському відділенні -49 дітей з інвалідністю та 24 особи з інвалідністю у Виноградівське відділення ОЦКРІ
Управлінням здійснюється постійний контроль за правильністю призначення і виплати пенсій. За 2019 рік перевірено 452 пенсійних справ, призначених управлінням Пенсійного фонду. Також перевірено 949 справ щодо правильності перерахунків.
Проводяться перевірки та оцінка якості по наданню соціальних послуг. .
В районі функціонує 1 дитячий будинок сімейного типу, де виховується 6 дітей та 5 прийомних сімей в яких виховується 11 дітей. Станом на 01.01.2020 року прийомним сім’ям та будинку сімейного типу нараховано та виплачено допомогу на суму 1124.6 тис. грн.
У взаємодії з відділенням поліції, центром соціальних служб, службою у справах дітей проводиться робота щодо попередження насильства в сім’ї, так з початку року в районі зареєстровано 112 звернень щодо насильства в сім'ї, з них надійшли від жінок 100, від чоловіків 12 звернень. З метою вирішення таких суспільних проблем, як насильство в сім’ї, торгівля людьми, рівноправної участі жінок і чоловіків в усіх сферах життєдіяльності, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в районі виконується план заходів Регіональної програми сімейної, демографічної , гендерної політики, попередження насильства в сімї та протидії торгівлі людьсми на 2016-2020 роки, а також Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року.На даний час в районі не виявлено осіб, що постраждали від торгівлі людьми.
Управління забезпечує виконання районної цільової Програми «Турбота» щодо посилення соціального захисту малозабезпечених категорій громадян району на 2016-2020 роки, брало участь, як спів розробник Районної цільової соціальної програми оздоровлення та відпочинку дітей району на 2018-2021роки. Згідно Програми проводиться фінансування на проведення різних заходів в районі: надання одноразової грошової матеріальної допомоги громадянам, які опинились в складних життєвих обставинах ( на лікування тяжкохворим, на випадок пожежі та іншого стихійного лиха), надання щомісячної допомоги родинам, які втратили синів в Афганістані та в зоні антитерористичної операції, надання допомоги до річниці Чорнобильської катастрофи; відзначення Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, дня ветерана, дня захисника України.
Протягом року за одноразовою допомогою звернулося 897 громадян, яким виплачено коштів на суму 650345,03 грн.
Начальник Управління соціального захисту
населення райдержадміністрації Володимир ВАГЕРИЧ
Остання зміна сторінки: 30-01-2020 16:09