Нормативно-правова база
Основою реалізації виборцем виборчого права на виборах є його включення до списків виборців. Списки виборців складаються на основі даних Державного реєстру виборців.
Із попереднім списком виборців можна буде ознайомитися в приміщенні дільничної виборчої комісії з 23 березня, запрошення виборці отримають до 25 березня включно, але тоді спливає і термін звернення із заявою до відділу ведення Державного реєстру виборців та дільничної виборчої комісії щодо уточнення своїх персональних даних або включення до уточнених списків виборців, які будуть використані в день виборів Президента України 31 березня 2019 року.
Також, відповідно до статті 274 Кодексу адміністративного судочинства, виборець має право звернутися до суду, якщо його немає у списку виборців.
Суд розглядає позовні заяви, подані не пізніше дводенного строку до дня голосування. Останнім днем, коли подається такий позов, є 28 березня 2019 року.
Зважаючи на стислі терміни внесення змін до уточненого списку виборців варто перевірити своє включення до бази даних Державного реєстру виборців вже зараз. Як це зробити?
Звернутись із паспортом у відділ ведення Державного реєстру виборців, або скористатись інтернет-ресурсом “Кабінет виборця” на сайті Державного реєстру виборців (www.drv.gov.ua).
Кабінет виборця
Модернізовано програмний ресурс «Особистий кабінет виборця», розміщений на порталі Державного реєстру www.drv.gov.ua. Тепер перевірити своє включення до Державного реєстру виборців можна без попередньої реєстрації на сайті, достатньо лише правильно вказати свої персональні дані та e-mail адресу та ввести код підтвердження, який надійде на цю адресу.
Відтепер є можливість скористатися такими on-line сервісами:
«Перевірка включення» — дозволяє перевірити інформацію про своє включення до Державного реєстру виборців та виборчу дільницю;
«Пошук дільниці» — дозволяє знайти виборчу дільницю за номером, адресою або пошуковою фразою, яка є в описі меж чи адресі виборчої дільниці;
«Мої вибори» — відображує усі виборчі кампанії, у яких можете взяти участь;
«Відкриті дані» — дозволяє переглянути надані набори даних у формі відкритих даних в структурованому форматі XML.
Як проголосувати в іншому місті України, не за місцем реєстрації?
Змінити тимчасове місце голосування в межах країни дозволяє закон "Про державний реєстр виборців". Водночас його сьома стаття уточнює, що звернення виборця має бути "мотивованим".
Не пізніше, ніж за п'ять днів до дня голосування можна особисто подати заяву про тимчасову зміну місця голосування у відділ ведення Державного реєстру виборців із зазначенням дільниці чи адреси, за якою бажаєте проголосувати.
Разом із подачею заяви треба буде пред'явити паспорт, а також документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування без зміни виборчої адреси.
Підійде довідка з місця роботи, довідка з місця навчання, документ, який підтверджує право власності або оренди на житло, яке знаходиться за місцем, де виборець хоче проголосувати. Якщо ви подорожуєте – показуйте проїзні документи, путівку в санаторій тощо.
Як проголосувати переселенцям із Донбасу та Криму?
Для них у вересні 2018 року ЦВК спростила процедуру голосування.
Тепер переселенці, виборча адреса яких – в ОРДЛО чи окупованому Криму, можуть голосувати без документів, що підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їхнього голосування.
Не пізніше, ніж за п'ять днів до дня голосування їм достатньо взяти паспорт і з ним піти у відділ ведення Держреєстру виборців та написати відповідну заяву з проханням тимчасово змінити місце голосування.
Карта виборчих дільниць Іршавського району
Також розміщена інформація про розмір виборчої дільниці та опис її меж.
Ознайомитися з виборчими дільницями Іршавського району можна за посиланням: https://www.drv.gov.ua/ords/portal/!cm_core.cm_index?option=ext_dvk&pid100=21&pf3001=198&prejim=2
Короткий календар подій виборчої кампанії
31 грудня — початок виборчого процесу.
З 31 грудня до 3 лютого включно — висування кандидатів на пост Президента України.
З наступного дня після реєстрації кандидата на пост Президента України до 24 години 29 березня — проведення передвиборчої агітації.
До 18 лютого включно — утворення окружних виборчих комісій.
До 12 березня включно — утворення дільничних виборчих комісій (далі - ДВК) звичайних та спеціальних виборчих дільниць.
До 22 березня включно — передача кожній ДВК одного примірника попереднього списку виборців на паперовому носії та іменних запрошень.
До 23 березня включно — повідомлення дільничною виборчою комісією виборців про час і місце голосування.
До 25 березня включно — надсилання або доставка кожному виборцю іменного запрошення.
До 28 березня включно — передача кожній ДВК одного примірника уточненого списку виборців на паперовому носії.
31 березня — 3 8.00 до 20.00 — проведення голосування.
Адреса та контактна інформація
Адреса відділу: 90100, Закарпатська обл., м. Іршава, пл. Народна, 3, каб. № 50
телефон: 2-35-33
Графік роботи відділу: З понеділка по четвер: 8.00–17.00
У п’ятницю: 8.00–15.45
Обідня перерва: 12.00–12.45
Остання зміна сторінки: 19-02-2019 11:18