Про хід підготовки об’єктів житлово-комунального господарства та установ бюджетної сфери до роботи в осінньо-зимовий період 2018/19 року
Підготовка підприємств житлово-комунального господарства та установ бюджетної сфери області до стабільної роботи в осінньо-зимовий період 2018/19 року проводиться відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації 14.05.2018 № 305.
На сьогодні за інформацією райдержадміністрацій та міськвиконкомів стан підготовки об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери складає понад 80 відсотків (в межах планових показників), а підготовку навчальних закладів практично завершено.
Продовжуються ремонтні роботи на комунальних дорогах, тротуарах, об’єктах зеленого господарства та прибудинкових територіях в межах фінансових асигнувань, що відповідно до діючого законодавства виділяються з міських, селищних та сільських бюджетів органів місцевого самоврядування.
Суб’єктами господарювання соціальної сфери проводиться завезення вугілля відповідно до проведених тендерів, паливними дровами об’єкти забезпечені в межах планових показників.
Для роботи в зимових умовах на комунальних дорогах області підготовлено 89 із запланованих 111 одиниць комунальної спецтехніки та заготовлено 3,4 із 4,2 тис тн посипкового матеріалу.
Для зимового утримання доріг загального користування заплановано заготовити 3,9 тис. тн технічної солі та 12,0 тис.куб.м висівок, продовжується підготовка 246 одиниць спец. техніки та механізмів на ДП „Закарпатський облавтодор”.
Виконано ряд ремонтних робіт з підготовки об’єктів водопровідно-каналізаційного господарства, житлового фонду, комунальних та відомчих котелень області. Підготовка об’єктів комунального господарства та житлового фонду проходить в межах планових показників.
Визначено сили і засоби, які передбачається залучати у випадку виникнення аварійних та надзвичайних ситуацій для сталого проходження опалювального сезону 2018/19 року.
Підготовка об’єктів паливно-енергетичного комплексу до осінньо-зимового періоду 2018/19 року та його проходження здійснюється згідно Плану заходів, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України, та відповідного плану заходів для нашої області, затвердженого розпорядженням голови облдержадміністрації.
Організація підготовки господарського комплексу області до роботи в осінньо-зимовий період 2018/19 року
Координація робіт з належної та своєчасної підготовки господарського комплексу області, підприємств і організацій житлово-комунального господарства та установ бюджетної сфери до роботи в осінньо-зимовий період 2018-2019 років проводиться відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації 14.05.2018 № 305, яким також затверджено склад оперативного штабу.
Керівником оперативного штабу 23 травня 2018 року проведено засідання з питань організації підготовки господарського комплексу до роботи в осінньо-зимовий період 2018/19 року, стану розрахунків за спожиті енергоносії та про особливості забезпечення споживачів природним газом з 1 червня 2018 року.
Департаментом інфраструктури, розвитку та утримання мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення та житлово-комунального господарства облдержадміністрації спільно з райдержадміністраціями, міськвиконкомами, виконавчими органами об’єднаних територіальних громад, профільними департаментами облдержадміністрації (освіти і науки, охорони здоров’я, соціального захисту населення, культури) та Мінрегіоном України двічі на місяць проводиться моніторинг стану підготовки житлового фонду, соціальних установ, об’єктів теплового, водопровідно-каналізаційного та дорожньо-мостового господарств до роботи в осінньо-зимовий період 2018/19 року.
Зокрема, планом заходів з підготовки житлового фонду та соціальних закладів передбачено проведення комплексної підготовки багатоквартирних будинків, ремонт або заміна покрівель, систем холодного водопостачання, електрощитових тощо; у тепловому господарстві – підготовку котелень, включаючи проведення капітального ремонту та їх реконструкції, заміну котлів, підготовку теплових мереж із їх заміною, заготівлю вугілля, дров тощо; у водопровідно-каналізаційному господарстві – підготовку водопровідних та каналізаційних мереж, споруд та обладнання водопровідних і каналізаційних станцій та очисних споруд, водозаборів, свердловин тощо; у комунальному дорожньо-мостовому господарстві ремонт доріг, підготовка спеціалізованої техніки та шанцевих механізмів, заготівлю посипкового матеріалу. За станом на 01.06.2018 року рівень підготовки об’єктів до роботи в осінньо-зимовий період знаходиться в межах планових показників.
Зазначене питання перебуває на постійному контролі.
Закон України „Про особливості здійснення прав власності у багатоквартирному будинку” в дії.
Прийнятий Закон України „Про особливості здійснення прав власності у багатоквартирному будинку” (далі – Закон № 417-VIII) надає співвласникам багатоквартирних будинків ефективний механізм вибору управителя для свого будинку. Цим законом пропонується створення так званих управляючих компаній і фірм надавачів послуг, створюючи і стимулюючи при цьому конкурентний ринок, а також запровадження професії менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків).
Саме з прийняттям Закону № 417-VIII кардинально змінився механізм нормативно-правового регулювання відносин у сфері житлово-комунального господарства між органами місцевого самоврядування, співвласниками багатоквартирних будинків, управителями та виконавцями житлово-комунальних послуг.
Найбільш ефективну схему управління багатоквартирними будинками реалізовують ОСББ і реформи системи управління житлом у цілому. Належна робота у цьому напрямку проведена у місті Ужгород, де проведено конкурс з призначення шести управителів багатоквартирних будинків, за результатами якого визначено переможців, це - ТОВ „Наш-Добробут”, ТОВ „Хаус менеджмент груп”, ТОВ „ЖРЕР № 8”, ПП „УжБудСервіс”, ТОВ „Житло-Сервіс” та ТОВ „Управління житлом”, укладено договори на надання послуг з управління будинками, прибудинковою територією.
На сьогодні зазначені управителі обслуговують у місті Ужгороді
667 багатоквартирних житлових будинків; 320 житлових будинків обслуговується Мукачівським ТОВ „І.Т.В. Сервіс Плюс”. Крім того, у місті Ужгороді 590 житлових будинків знаходяться на обслуговуванні ОСББ
та 22 житлових будинки, співвласниками яких визначено управителя;
три житлових будинки, співвласниками яких визначено управителя у Хустському районі (села Бороняво, Шаян та Горінчево). Решта багатоквартирних житлових будинків області обслуговують десять багатогалузевих комунальних підприємств місцевих органів виконавчої влади.
Упродовж 2017 року в області створено 71 об’єднання співвласників багатоквартирного будинку та за станом на 1 січня 2018 року загалом функціонують 544 ОСББ, які обслуговують 590 житлових будинків загальною площею 1290,5 тис. кв. метрів.
Місцевими органами самоврядування вживаються заходи щодо реалізації Положень Закону України № 417-VIII та ведеться відповідна робота щодо проведення конкурсу на призначення управителя багато-квартирного будинку.
Остання зміна сторінки: 28-08-2018 16:47