День усиновлення

 В Україні, а також і за кордоном, пріоритетною сімейною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування визнане усиновлення. Усиновлення є прийняття усиновлювачем у свою сім’ю дитини на правах дочки або сина, що здійснене на підставі рішення суду. Усиновлення дитини провадиться у її найвищих інтересах для забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя. Усиновлювачем дитини може бути дієздатна особа віком не молодша двадцяти одного року, за винятком, коли усиновлювач є родичем дитини. Усиновлювачами можуть бути подружжя. Згідно чинного законодавства особам, які усиновили дитину надається оплачувана відпустка  у зв’язку з усиновленням тривалістю 56 календарних днів, а також допомога при усиновленні дитини у розмірі, встановленому для виплати допомоги при народженні першої дитини. На місцевому обліку служби у справах дітей перебуває 20 дітей, які підлягають усиновленню.

Особливості усиновлення :

- дитина почуває себе рівноправним членом родини;

     - зберігаються всі права дитини після досягнення повноліття;

- можливість присвоїти дитині прізвище усиновителя, змінити ім’я, по батькові, місце   

  народження, а в деяких випадках дату народження;

     - усиновлення проводиться однією людиною або подружжям;

     - усиновлення вирішується у судовому порядку;

     - жорсткі вимоги до кандидатів в усиновлювачі (матеріальне становище, житлові   

        умови та ін.);

     - братів, сестер при усиновленні не можна розлучати;

     - перевага при усиновленні надається родичам, громадянам України, сімейним  

  парам;

     - усиновлювач повинен бути старшим від усиновленої дитини не менше ніж на 15

        років;

      - кількість усиновлених дітей однією людиною не обмежується;

      - будь-яка комерційна посередницька діяльність, пов’язана з усиновленням в Україні    заборонена;

      - для усиновлення необхідна згода дитини, виключенням є коли  дитина по віку або      по стану здоров’я не може висловити свою думку;

- рішення суду про усиновлення приймається з врахуванням стану здоров’я     усиновлювачів, мотивів усиновлення, особистості і стану здоров’я дитини, встановлення контакту усиновлювачів з дитиною;

- суд не має права відмовити в усиновленні на підставі того, що усиновителі вже      мають або можуть мати власних дітей.

30 вересня відзначається День усиновлення. Символічно, що цей день співпадає з релігійним святом Віри, Надії, Любові та матері їх Софії. Кожного дня все більше наших громадян відкривають свої серця і двері домівок для обездолених дітей.

   Служба у справах дітей Іршавської райдержадміністрації щиросердечно вітає всі сім’ї, які усиновили або хочуть усиновити дитину, висловлює їм подяку за щедрість сердець, за щоденну натхненну працю, за любов і турботу про дітей.

   Якщо Ви не байдужі до сирітської долі та маєте бажання взяти дитину у родину звертайтеся до служби у справах дітей Іршавської райдержадміністрації (м. Іршава, пл..Народна, 3 тел.2-24-03).

 

Служба у справах дітей Іршавської РДА

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Остання зміна сторінки: 30-09-2020 11:12