Іршавська районна філія Закарпатського ОЦЗ

         З метою  забезпечення комплексного вирішення питань, пов’язаних з регулюванням зайнятості населення, професійної орієнтації, працевлаштування, соціальною підтримкою тимчасово непрацюючих громадян, було прийнято рішення виконавчого комітету Іршавської районної ради народних депутатів від 13 лютого 1991 року № 40 «Про створення державної служби зайнятості в районі».

       За безпосередньої участі, колишнього директора Василя Паради, який працював з  квітня 1991 року по жовтень 2012 року районна служба зайнятості кілька разів змінювала місце розташування: перший поверх незавершеної добудови міськради, потім було зроблено реконструкцію і служба діяла в цих приміщеннях близько трьох років, відтак було запропоновано частину третього поверху готелю «Іршава». Центр зайнятості розташувався на першому поверсі житлового будинку по вулиці Набережній і після певної реконструкції у 1998 році працівники Іршавського РЦЗ поселилися нарешті у своє приміщення за адресою: м. Іршава, вул. Набережна, 1-В.

       У липні 2013 року на посаду директора центру зайнятості призначено Михайла Гецка.

       Іршавський районний центр зайнятості (з червня 2018 року районна філія Закарпатського обласного центру зайнятості) - це один з багатьох важелів масштабної державної структури, єдиного комплексу, створеного для покращення трудового життя суспільства. За 30-ти річний період роботи сталося багато змін, а щоб краще зрозуміти ринок праці наводимо декілька цифр. Зараз на території Іршавського району проживає близько 98,8 тис. жителів, з яких чисельність зайнятого населення у віці від 15-70 років сягає близько 64,2 тис. осіб. Працездатне населення у працездатному віці становить 59,4 тис. осіб. Близько 9,4 тис. громадян беруть участь у суспільному виробництві, а більше половини з тих чи інших причин є незайнятими. Район традиційно праценадлишковий, недостатня кількість  робочих місць змушує жителів району шукати інші джерела заробітку, в тому числі виїжджати за його межі  в інші області України, а також у близьке і далеке зарубіжжя на тимчасові сезонні роботи. Діють 4 ОТГ (Іршавська, Довжанська, Камянська та Зарічанська). Довелося пережити й економічну кризу, яку особливо відчули на собі центри зайнятості. Та, і в такі часи, фахівці служби змогли активізувати сили, терпіння та ентузіазм, щоб вирішувати на перший погляд нездоланні труднощі та знаходити шляхи подолання найскладніших перешкод. Чимале значення у цьому відігравали згуртованість колективу, взаємна підтримка та спрацьованість, вміння йти на компроміси та конструктивно вирішувати виникаючі питання. Такі якості, як високий професіоналізм, відданість роботі та колективу, взаємодопомога та універсальність завжди були тим еталоном спеціаліста Іршавського РЦЗ (зараз філії), якому прагнув відповідати кожен фахівець. Свого часу центр було визначено «пілотним» з впровадження Єдиної технології надання соціальних послуг населенню. В колективі знали: їм довіряють, а це ще більша відповідальність, тому і результати діяльності центру зайнятості були високо оцінені.

         За  30 років служба зайнятості пройшла непростий, насичений подіями шлях становлення і розвитку, отримала безцінний досвід роботи в сфері соціального захисту населення від безробіття. За цей час в Україні було створено ринкову систему соціального захисту від безробіття на страхових засадах. Розроблено і впроваджено сучасні інформаційні технології,  що забезпечують більш ефективне та якісне надання соціальних послуг населенню та роботодавцям. Створені належні умови для прийому громадян та надання послуг з підбору роботи.  Служба зайнятості, також, робить все для того, щоб обслуговування клієнтів було більш зручним та мобільним.

        До  центру зайнятості хоча б раз у житті звертався кожен з нас. Різноманітність послуг сьогодні вражає: єдина база вакансій по всій Україні, можливість пройти професійне навчання, організація громадських та інших робіт тимчасового характеру, отримання різних видів компенсацій,  допомоги по безробіттю, послуги з професійної орієнтації, підтримка при започаткуванні власної справи та інші. Всі послуги є безкоштовними та гарантовані державою.

           В колективі налагоджена чітка планомірна робота, значно активізовано роботу районної філії з органами місцевого самоврядування, райдержадміністрацією, роботодавцями району з метою вирішення проблем зайнятості.

Результатом такої роботи за 30 років стало працевлаштування близько 40.0 тис. осіб, в тому числі шляхом надання безробітним ОВДБ для організації підприємницької діяльності 520, за рахунок компенсації роботодавцям соціального внеску 175 ( з 2013 року); пройшли професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації більше 4.0 тис. осіб;  брали участь в оплачуваних громадських роботах майже 9.0 тис. осіб.

             На сьогодні багато суперечливих питань про роль особистості в історії, але незаперечним є той факт, що історію будь-якої держави, народу, колективів будують люди, які чесно, натхненно віддаються своїй справі, а особливо якщо це справа служіння людям. Часи змінювались, а з ними змінювались і пріоритети в роботі служби зайнятості. Незмінною залишилася хіба що турбота про людей, тільки вже із значно ширшим асортиментом якісних послуг, новими підходами до подолання проблем безробіття. За роки діяльності центру зайнятості у громадян міста та району склався позитивний образ нашої служби, як сучасної, інноваційної, готової оперативно реагувати на ситуацію на ринку праці та надавати реальну допомогу громадянам, які шукають роботу і роботодавцям.

           Сьогодні першочергова мета державної служби зайнятості – її модернізація та впровадження різноманітних інноваційних проектів. Змінюється її структурна складова, підходи до обслуговування шукачів роботи, безробітних і роботодавців, до надання консультаційних та профінформаційних послуг, співпраці із соціальними партнерами.                                                

          Окрему увагу фахівці центру зайнятості приділяють  впровадженню сучасних новітніх технологій та інноваційних підходів в роботі служби зайнятості. Так, з метою поліпшення якості надання послуг з працевлаштування особам, які перебувають на обліку в службі зайнятості з 2016 року було впроваджено новий регламент роботи  для  забезпечення якісного підбору персоналу на замовлення роботодавців, задоволення потреб клієнтів щодо їх зайнятості,  прискорення працевлаштування шукачів роботи та безробітних. Ефективне використання Інтернет сервісів в роботі служби зайнятості: Інтернет-порталу ДСЗ, сайтів з пошуку роботи, тач-скрінів для самостійного підбору роботи, впровадження скайп-співбесід з роботодавцями, створення  відеорезюме, відео вакансій та відеопрезентацій роботодавця, запроваджено працевлаштування методом рекрутингу. Також з’явилася можливість  направити своє резюме на електронну адресу Іршавської районної філії ОЦЗ зі своїх електронних пристроїв, які будуть опрацьовані фахівцями служби зайнятості та доведені до роботодавців, які бажають укомплектувати вакансії. З 2017 року Державна служба зайнятості запустила в роботу сервіс «Електронна черга реєстрації безробітних», за допомогою якого кожен може самостійно, не витрачаючи зайвого часу, записатись на індивідуальний прийом до фахівця будь-якого центру зайнятості України.  В 2018  році запроваджено ще один новий підхід та форму роботи - це  профілювання та кейс-менеджмент в сфері зайнятості населення. На сьогодні, кожного клієнта  супроводжує свій кар’єрний радник, який разом з шукачем роботи, складає індивідуальний план надання соціальних послуг, щоб підібрати роботу максимально швидко. Уже переважна більшість роботодавців активно використовують у своїй роботі сервіс служби зайнятості «Електронний кабінет роботодавця», за допомогою якого подається інформація про наявні вільні робочі місця. Інститут консультанта роботодавця є другим етапом стратегічного розвитку сервісів державної служби зайнятості, що був запроваджений в роботу районної філії в поточному році. Основною метою впровадження новацій є розширення підходів до надання послуг роботодавцям з урахуванням специфіки підприємницької активності регіону, особливостей розвитку регіонального ринку праці та загального балансу між попитом і пропозицією робочої сили.

        Зараз колектив налічує 18 кваліфікованих і працелюбних фахівців на чолі  з директором філії, і всі вони спрямовують свої зусилля на покращення ситуації щодо зайнятості, надання якісного та повного комплексу послуг у сприянні працевлаштуванню безробітних громадян. Більшість з них стояли у витоків створення Іршавського  районного центру зайнятості (зараз філії), і віддали  становленню та  його розвитку певну частину свого трудового життя.  Через поширення коронавірусної інфекції COVID-19 з березня місяця 2020 року в країні оголошено карантин. Однак, робота триває і у період карантину, а фахівці філії докладають максимум зусиль, щоб допомагати роботодавцям та шукачам роботи отримувати весь спектр послуг, запропонованих службою зайнятості.

 

Остання зміна сторінки: 15-12-2020 10:08