Іван Завидняк провів нараду щодо вирішення питання сміттєвих заторів на річці Боржава

Проведення наради, у якій взяли участь голова Іршавської районної ради, головний спеціаліст департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської ОДА, начальник міжрайонного управління водного господарства, начальник Іршавської експлуатаційної дільниці Берегівського МУВГ, сільські голови Іршавського району та с. Квасово й с. Нижні Ремети Берегівського району ініціював очільник Закарпатської ОДА Олексій Петров.

«На жаль, на сьогодні склалася критична екологічна ситуація. На річках зібралось стільки сміття, що з нього утворилися затори. Давайте спільно робити кроки, які зараз дозволять практично і швидко вирішити цю ситуацію, адже сміттєві затори вздовж річок не тільки екологічне обличчя регіону, а ще й реальна загроза перед можливими паводками» - зауважив на початку наради голова РДА Іван Завидняк.

Зазначимо, що найбільші сміттєві затори виявлено у с.Кам`янське Іршавського району та від с.Н.Ремети до с. Квасово Берегівського району.

«Для мене екологічні проблеми є дуже важливими. Сьогодні, в першу чергу, є значущим питанням формування у населення культури поводження зі сміттям. Стан річок і загалом навколишнього середовища – це проблема і відповідальність кожного з нас. Ми повинні кожен день працювати над тим, аби якомога менше сміття потрапляло у річки», - сказав очільник району.

Після чого, озвучив лист департаменту екології та природних ресурсів ОДА, які термінові заходи необхідно здійснити, з метою перешкоджання надходження сміття через річку Боржава до ботанічного заповідного урочища місцевого значення «Боржава» та ботанічної пам’ятки природи загальнодержавного значення «Атак».

За результатами наради, голова Іршавської РДА рекомендував сільським головам провести моніторинг річок щодо обстеження похилих дерев та використати кошти на заходи з благоустрою і санітарного стану, з метою попередження утворення сміттєвих заторів. Також звернувся з проханням забезпечити проведення просвітницьких заходів серед населення щодо належного поводження з побутовими відходами.

Представники місцевого самоврядування висловили зацікавленість та готовність працювати у цьому напрямку.

Після завершення наради, голова РДА здійснив робочий виїзд до с.Білки, де разом з Білківським сільським головою обстежили ділянку річки Боржава.

Остання зміна сторінки: 03-09-2020 16:39