Питання збереження визначної пам'ятки культурної спадщини XVIII ст. – палацу-фортеці графів Телекі обговорили під час виїзної наради в с.Довге очільник краю Іван Завидняк, голова Довжанської ОТГ Віктор Симканич, науковці, культурні діячі.
Зокрема голова Довжанської ОТГ Віктор Симканич повідомив, що у приміщенні палацу останні десятиліття було розташоване фтизіатричне відділення райлікарні, яке з 1 січня 2020 року було ліквідовано. І зараз з’явилася можливість повернути будівлі її справжнє призначення - відкрити експозиції присвячені історії палацу, етнографії та побуту мешканців краю.
Водночас голова Іршавської РДА Іван Завидняк запропонував подати проектну заявку до Українського культурного фонду на участь у програмі «Культура+» для отримання грантової підтримки даної пам'ятки культурної спадщини.
Іван Іванович зазначив, що нову конкурсну програму «Культура+» планують оголосити на початку серпня 2020 року, мета якої полягатиме у сприянні новим партнерствам та формуванні в Україні спільних цінностей громадянського суспільства.
«Локація села Довге та села поблизу, мають високий потенціал для розвитку культурного туризму (історичні, культурні, архітектурні, природні пам'ятки). Реалізація проекту дозволить зберегти пам’ятку архітектури та створити унікальний продукт, як для місцевого населення так і для туристів», - каже очільник району.
З пропозиціями та міркуваннями щодо реалізації даного проекту виступив заступник директора департаменту – начальник управління охорони культурної спадщини, правового супроводу, організаційної та кадрової роботи Микола Кужельний.
Микола Олексійович запропонував зберегти віковічні липи (пам`ятку природи місцевого значення) та провести обрізку дерев, щоб унеможливити виникнення надзвичайних ситуацій.
Методист бібліографічно-методичного відділу Іршавської ЦБС сектору культури, молоді та спорту Людмила Биба та директор Іршавського історико-краєзнавчого музею Андрій Світлинець висловили пропозицію створити культурно-мистецький простір «Містечко майстрів» та сформувати дві історико-етнографічні експозиції.
«Унікальною є продукція, яка буде створена в ході реалізації проекту, вироби майстрів народних ремесел, сувеніри, твори прикладного мистецтва створені під час майстер-класів будуть передані для оформлення експозицій», - зазначила Людмила Михайлівна.
Також у ході розмови було запропоновано провести дезінфекцію території замку, колишніх приміщень фтизіатричного відділення лікарні.
На завершення наради було напрацьовано відповідний алгоритм дій щодо реалізації даного проекту.
Остання зміна сторінки: 24-07-2020 23:10