Пам’ятаємо і шануємо цей день

19 вересня, минає 65-а річниця з дня смерті всесвітньо відомого художника, одного з основоположників закарпатської школи живопису Адальберта Ерделі.

 Напередодні роковин смерті митця, котрий подарував Закарпаттю художню школу, прищеплював європейський смак та повагу до власної землі, інтелектуала, котрий усвідомлював закономірну еволюцію художньої форми та залишився в історії мистецтва ХХ століття однією з визначних постатей, голова Іршавської РДА Іван Завидняк, заслужений працівник культури України, провідний методист Іршавського районного будинку культури Оксана Сідор, депутат Загатянської сільської ради від с. Климовиця Ярослав Котубей, працівники сектору культури, молоді та спорту Іршавської РДА: завідувач клубу с. Климовиця Ганна Котубей, завідувач клубу с. Загаття Ірина Іванчо поклали квіти до підніжжя пам̍ятника Адальберту Ерделі у селі Климовиця та вшанували його пам̍ять хвилиною мовчання.

«Адальберт Ерделі - це велична постать і ми маємо пам'ятати про його внесок у розвиток образотворчого мистецтва краю», - каже очільник району.

Зазначимо, що видатний український живописець побував у багатьох країнах Європи, брав участь у виставках з видатними майстрами, працював у своїй неповторній манері. Його роботи охоче купували європейські музеї. Але художник завжди залишався патріотом рідного краю.

«Творчість митця сповнена невичерпної любові до людей, природи, рідної батьківщини. Ми пишаємося своїм земляком, тому маємо як за честь, так і завдання - вшановувати його пам'ять», - підсумовує Оксана Іванівна.

Остання зміна сторінки: 18-09-2020 08:13