Інформація щодо організації та проведення призову громадян України на строкову військову службу у квітні - червні 2019 року
Відповідно до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” та Указу Президента України від 31 січня 2019 року № 22/2019 ,,Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2019 році”, розпоряджень голови обласної державної адміністрації від 20.02.2019 № 99 ,,Про проведення призовів громадян України на строкову військову службу у 2019 році” та розпорядження голови районної державної адміністрації від 07.03.2019 року №81 “Про проведення призовів громадян України на строкову військову службу у 2019 році”, з 01 квітня 2019 року проводиться весняний призов на строкову військову службу.
На строкову військову службу призиваються придатні за станом здоров'я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу. Виклику до військових комісаріатів підлягають також призовники, яким виповнюється 18 років та не досягли 20 річного віку – для надання їм відстрочки або призову за їх бажанням до інших військових формувань ( НГУ, ДПСУ, ДССТ).
Довідкове: На комплектування військ (сил) не направляються призовники, які не мають базової загальної середньої освіти, мають низькі морально-ділові якості, перебувають на обліку в органах внутрішніх справ за антигромадську поведінку, зловживали алкоголем чи вживали наркотичні речовин та у яких під час призову виявлено захворювання.
Призовники, яким надійшла повістка районного (міського) військового комісаріату на прибуття до призовної дільниці для проходження призовної комісії, зобов’язані прибути в пункт і у строк, зазначені в повістці.
У разі якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов’язані з’явитися до призовної дільниці в десятиденний строк з дня початку відповідного чергового призову, визначеного Указом Президента України.
Поважними причинами неприбуття призовників до призовних дільниць у строк, установлений військовим комісаріатом, які підтверджені відповідними документами, визнаються:
перешкода стихійного характеру, хвороба призовника;
смерть його близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини.
За порушення правил військового обліку, неявку за викликом до військового комісаріату без поважних причин призовники притягуються до адміністративної та кримінальної відповідальності згідно із законодавством.
Довідкове:
Адміністративна. За порушення правил військового обліку, неявку за викликом до військового комісаріату без поважних причин … Накладається штраф від п’яти до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85 – 119 грн.), повторне протягом року вчинення порушення, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, – тягне за собою накладення штрафу від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 – 255 грн.)
Кримінальна. У разі неявки призовника без поважних причин у строки встановлені військовим комісаріатом та вказані у повістці, до ОЗП для відправлення у військову частину карається обмеженням волі на строк до трьох років (кримінальний кодекс України, стаття 335).
Стосовно призовників, якими буде порушено вимоги чинного Законодавства щодо явки у військовий комісаріат, за рішенням районних (міських) призовних комісій, буде направлено матеріали до органів Національної поліції України, для їх розшуку, затримання і доставку до військових комісаріатів. Такій категорії призовників, діюче Законодавство не обмежує місце вручення повістки.
Призову на строкову в/службу не підлягають громадяни України, які за рішенням районної (міської) призовної комісії мають право на відстрочки:
- за сімейними обставинами (непрацездатні батьки, неповнолітні брати або сестри, дитину до 3-з років, двох і більше дітей, вагітну дружину);
- за станом здоров’я (до одного року, які визнані тимчасово непридатними до військової служби);
- для здобуття освіти (в усіх навчальних закладах з денною формою навчання, крім загальноосвітніх та ПТУ – до 21 року, в інтернатурі, аспірантурі, докторантурі з відривом або без відриву);
- для продовження професійної діяльності (педагогічні з вищою освітою та медичні працівники у сільській місцевості за умови повного навантаження, зареєстровані священнослужителі, сільські, селищні, міські голови, кандидати (доктори) наук, які працюють за цим напрямком, резервісти, працівники органів внутрішніх справ).
Є також категорія громадян, які взагалі звільняються від призову.
за станом здоров’я визнані непридатними до військової служби;
виконали обов’язки служби у резерві (протягом 1 та 2 контрактів);
батько або мати, рідний брат або сестра яких загинули, померли або стали інвалідами під час проходження військової служби або зборів;
до набуття громадянства України пройшли військову службу в інших державах;
були засуджені до позбавлення (обмеження) волі;
після закінчення ВНЗ присвоєно військове (спеціальне) офіцерське звання.
Призовники, яким надана відстрочка, зобов’язані щороку
до 1 жовтня подавати військовим комісаріатам документи, що підтверджують їх право на відстрочку.
З метою накопичення підготовленого військово-навченого ресурсу, призов молодого поповнення для комплектування ЗС України сплановано провести в основному через навчальні центри для отримання ним дефіцитних військово-облікових спеціальностей. (термін навчання в навчальному центрі в залежності від спеціальності від 3 до 4,5 місяців)
Довідкове: Для Збройних сил України в навчальні центри, які дислоковані в смт. Десна, Чернігівської області та с. Старичі Львівської області.
Для Державної прикордонної Служби України в навчальні центри, які дислоковані в смт. Оршанець, Черкаської області та м. Великі Мости Львівської області.
Для Державної спеціальної служби транспорту України в м. Чернігів.
Та безпосередньо до військових частин Національної гвардії України (Київ Львів. Харків, Дніпро, Одеса).
Термін проходження служби складає 18 місяців, для тих хто має вищу освіту ступені магістр 12 місяців.
Важлива наступна інформація :
1. Військовослужбовці строкової військової служби в зону проведення Операції об’єднаних сил не залучаються.
2. При призові на строкову військову службу всі, хто у складі команди буде направлений до військової частини отримають одноразову грошову винагороду у розмірі 3706 грн.
За тими хто буде призваний на строкову військову службу у відповідності до п.2 ст. 39 Закону України про військовий обов’язок і військову службу буде та ст.. 119 Кодексу законів про працю зберігається місце роботи та середньомісячна заробітна плата.
Крім того :
- військовослужбовці перебувають на повному державному утриманні, розміщуються в казармах, забезпечуються щоденним триразовим харчуванням та військовою формою одягу згідно зі встановленими нормами;
- їм надається відпустка ( 10) календарних днів;
- після звільнення в запас (протягом місяця з дня взяття на військовий облік за місцем проживання за поданням військового комісаріату) виплачується матеріальна допомога.
Військовий комісар Іршавського районного військового комісаріату майор М.КРАСІВОВ
Остання зміна сторінки: 20-04-2019 09:43