Сумна статистика: як зупинити зростання кількості ДТП на дорогах Іршавщини

На жаль, останнім часом спостерігаємо суттєве збільшення кількості дорожньо-транспортних пригод на дорогах.

З чим пов’язана така ситуація з`ясовував голова Іршавської РДА Іван Завидняк.

Іван Іванович зустрівся з головою Іршавської міської ради територіальної громади Віктором Симканинцем, заступником начальника Іршавського відділення поліції Хустського райвідділу Головного управління Національної поліції в Закарпатській області Миколою Римиком, приватним підприємцем Дмитром Саком, членами громадської організації «Доста – Україна» Юрієм Мочарко, Романом Черничко та депутатом Іршавської міської ради 8 скликання Євгеном Трикуром щодо розробки заходів з підвищення безпеки дорожнього руху.

Учасники наради обговорили першочергові, у тому числі інформаційно-роз’яснювальні заходи щодо посилення безпеки дорожнього руху.

Заступник начальника Іршавського відділення поліції Хустського райвідділу Головного управління Національної поліції в Закарпатській області Микола Римик повідомив, що станом на 18 грудня 2020 року в районі сталося 13 ДТП, у тому числі й з летальними наслідками, тому поліція найближчим часом планує встановити на обочинах доріг рекламні біл-борди з метою недопущення скоєння ДТП.

Наголосив також, що поліція не має права встановлювати так звані «лежачі поліцейські», однак необхідно оновлювати дорожні знаки, в тому числі засоби фотовідеофіксації.

Серед основних причин скоєння дорожньо-транспортних пригод назвав - порушення правил дорожнього руху, перевищення швидкості та водіння у нетверезому стані. У разі наявності підстав вважати, що водій транспортного засобу перебуває у стані наркотичного сп’яніння проводять відповідні тести.

Підняв проблему і спілкування автомобілістів між собою через соцсітки на предмет виїзду нарядів поліції в ті чи інші населені пункти, що теж ускладнює роботу з виявлення порушників дорожнього руху.

Іршавський міський голова територіальної громади Віктор Симканинець зазначив, що спеціалісти міської ради обстежать дорожні переходи міста та сіл Ільниця й Брід. Віктор Андрійович запропонував поліції більш жорсткіше відноситися до порушників правил дорожнього руху аж до відібрання прав на право водіння автотранспортним засобом.

Голова Іршавської РДА зазначив, що в м. Ужгород поліцією напрацьований алгоритм дій на випадок відібрання прав на право водіння автотранспортним засобом і продовжив свою думку тим, що необхідно опрацювати питання груп, які спілкуються через соціальні сітки на предмет виїзду наряду поліції в населені пункти.

Під час наради присутніми було запропоновано також поновити дорожні знаки, особливо ті, які обмежують швидкість автомобіля та розмітки пішохідного переходу доріг; виконавчій службі необхідно застосовувати через судові органи інші обмежувальні заходи до порушників ПДР; поліції на вихідні дні необхідно виділяти додаткові екіпажі на предмет дотримання водіями ПДР.

Микола Римик запропонував присутнім інформувати його особисто про випадки порушень ПДР або водіння транспортним засобом у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння, а щодо автопорушників, які інформують про наряди поліції через соціальні сітки по телефону, потрібно припинити.

Підбиваючи підсумки наради домовились посилити контроль за безпекою дорожнього руху під час перевезень пасажирів та запобігання виникненню надзвичайних подій під час таких перевезень.

«Безпека дорожнього руху — це життя! Кожному учаснику дорожнього руху варто пам’ятати, що особиста дисциплінованість, повага до інших учасників руху та неухильне дотримання правил дорожнього руху, є запорукою збереження власного здоров’я та попередження ймовірних неприємних наслідків. Закликаю водіїв пам’ятати – на Вас вдома чекають рідні, не перевищуйте швидкість, не здійснюйте необдуманих маневрів на дорогах», - каже голова РДА.

Остання зміна сторінки: 22-12-2020 11:28