Зустріч з ліквідаторами наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

14 грудня голова Іршавської РДА Іван Завидняк, секретар Іршавської міської ради Іван Семак, працівники служб та установ району зустрілися з учасниками ліквідації аварії на ЧАЕС.

Звернувся до учасників ліквідації наслідків атомного лиха голова райдержадміністрації Іван Завидняк, подякував всім присутнім, які ціною власного життя та здоров’я зупинили аварію світового масштабу та побажав їм міцного здоров'я, благополуччя, чистого та мирного неба над головою.

Присутні вшанували постраждалих від аварії хвилиною мовчання. Також двоє учасників були делеговані до пам’ятника героям Чорнобильцям в м. Іршава, щоб покласти до його підніжжя пам’ятний вінок.

У ході зустрічі ліквідатори аварії мали змогу розповісти про болючі проблеми, задати питання керівникам служб, що були запрошені, поспілкуватися з керівництвом району.

Зокрема, йшлося про медичне обслуговування постраждалих громадян від аварії на ЧАЕС, пільгове перевезення чорнобильців та джерела його фінансування, про вимоги до нових посвідчень ліквідаторів Чорнобильської аварії.

Також обговорили питання щодо виділення грошової компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування громадян, які постраждали внаслідок ЧАЕС.

Інформуємо, що станом на 14.12.2020 року в управлінні соціального захисту населення Іршавської РДА нараховується 174 громадян, які постраждали на ЧАЕС та 34 дітей, а також 106 сімей померлих учасників, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи :

І категорія – 19 чоловік, в тому числі інвалідів І гр. – 1 чол., ІІ гр. – 5 чол., ІІІ гр. – 13 чол.; ІІ категорія – 89 чоловік; ІІІ категорія –47 чоловік; IV категорія – 1 чоловік; вдів, які мають статус постраждалих від ЧАЕС – 18 .

Протягом 2020 року оздоровилося 7 ліквідаторів І категорії (4 – «Карпати», 2 – «Сонячне Закарпаття», 1- «Синяк»). Також 1людині категорії надав Департамент соціального захисту населення благодійну путівку.

Станом на 12.12.2020 року районною державною адміністрацією за програмою «Турбота» на підставі актів обстеження матеріально – побутових умов було надано 9 вдовам учасників ЧАЕС грошову допомогу в сумі 3 тис. грн..

Управлінням соціального захисту населення (відділом персоніфікованого обліку осіб, які мають право на пільги) нараховуються та вплачуються такі компенсаційні виплати учасникам ЧАЕС:

- КПКВ 2501200 « Компенсація на надання додаткової відпустки»;

- КПКВ 2501200 « Щомісячна грошова допомога у зв’язку з обмеженим споживанням продуктів харчування»;

- КПКВ 25012200 « Компенсація за шкоду заподіяну здоров’ю, та допомога на оздоровлення.

Після урочистого заходу на учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС чекав фуршет, який організував голова правління райспоживспілки Сергій Лупак.

Остання зміна сторінки: 15-12-2020 14:12