Іршавський РВ УДСНС повідомляє

             

Рятувальники ліквідували пожежу в будівлі охорони колишньої місцевої фабрики

23 грудня о 06:30 в м. Іршава, на вулиці Федорова, виникла пожежа в будівлі охорони недіючого підприємства «Іршавська меблева фабрика». Першими пожежу виявили місцеві жителі. Вони й повідомили про неї рятувальників за номером «101».

На місце пожежі оперативно прибули чергові відділення 5-ї державної пожежно-рятувальної частини м. Іршава, які не лише займалися боротьбою із вогнем, а й стали на захист сусіднього магазину «Салон меблів».

Внаслідок пожежі вогонь таки встиг знищити покрівлю та перекриття будівлі охорони колишньої фабрики.

 

           

Рятувальники провели профілактичний захід «Безпечні новорічні свята»

Напередодні свят фахівці Служби порятунку «101» міста Іршава провели профілактичну роботу із працівниками Іршавського районного будинку культури «Безпечні новорічні свята».

Рятувальники закликали працівників дотримуватись правил безпеки під час відзначення Новорічних та Різдвяних свят, наголошували учасникам заходу про небезпеку несертифікованих електрогірлянд та пустощів із піротехнічними виробами. Нагадали про безпеку дітей під час зимових канікул та пояснили про важливість навчання підростаючого покоління правилам безпеки.

У ході проведення профілактичної роботи були вручені пам’ятки та листівки із основними заходами безпеки під час святкування Нового року та Різдва.

         

Коли немає тривожних викликів - рятувальники навчаються.

Так, нещодавно, фахівці 5-ї державної пожежно-рятувальної частини міста Іршава вдосконалювали свої вміння по деблокуванню потерпілого після ДТП. Також надзвичайники тренувались проводити аварійно-рятувальні роботи за допомогою спеціального інструменту, яким оснащений рятувальний автомобіль САРМ-Л на базі Volkswagen Caddy.

Фахівці ДСНС відпрацювали навички деблокування людей з салону понівеченого транспортного засобу використовуючи електро та гідроінструмент, а також здобули практичний досвід надання першої домедичної допомоги умовним постраждалим.

         

 

Іршавські вогнеборці ліквідували пожежу та запобігли знищенню житлового будинку

Вночі 9 грудня в с. Кушниця Іршавського району виникла пожежа на території одного з дворогосподарств. Осередком займання стала літня кухня, що прибудована до житлового будинку 48-річної місцевої мешканки. На момент виникнення пожежі, жінка разом з дітьми спали, проте тріскіт шиферу на горищі таки розбудив мешканців. Прокинувшись та зрозумівши, що трапилась біда, власниця вивела дітей на вулицю та викликала рятувальників о 02:29.

На момент прибуття бійців ДСНС, пожежею було охоплено надвірну споруду та дах житлового будинку. Не зволікаючи, вогнеборці локалізували полум’я о 04:00 та о 05:15 ліквідували остаточно.

Причина пожежі та сума збитків встановлюються.

До ліквідації пожежі залучались 2 одиниці техніки та 6 рятувальників пожежно-рятувальних підрозділів с. Довге та м. Іршава.

У ДСНС України у Закарпатській області

          

Рятувальники 5-ї державної пожежно-рятувальної частини м.Іршава продовжують здійснювати заходи з дезінфекції місць масового перебування людей.

 

         

Рятувальники Іршавського району продовжують запобігати поширенню COVID-19

10 листопада фахівці пожежно-рятувального підрозділу провели дезінфекційну обробку об'єктів загального користування, під'їздів та придворових територій багатоквартирних житлових будинків за адресою м.Іршава, вул.Набережна. Для обробки використовується спеціальний хлоровмісний розчин, який є безпечним для людей і тварин, але має широкий спектр протимікробної дії. Особовий склад проводив обробку в захисних костюмах та з дотриманням відповідних карантинних норм. Рятувальники закликають громадян неухильно дотримуватись карантинних заходів, аби не допустити поширення вірусних інфекцій!!!

Рятувальники Закарпаття б’ють на сполох! Лише за 9 днів листопада в краї через отруєння чадним газом на лікарняних ліжках опинились  11 осіб, серед яких -  6дітей. Причинами отруєнь у всіх випадках є неправильний монтаж та експлуатація пічного обладнання під час обігріву оселі. Люди рідко замислюються над тими потенційними ризиками, які несуть в собі різні види обігріву. Тож, як запобігти виникненню небезпечних ситуацій – радять рятувальники Закарпаття. 

Будьте обережні при користуванні електроприладами!

З настанням осінньо-зимового періоду через необережне поводження з вогнем, порушень правил експлуатації опалювальних печей, неправильного влаштування електричних мереж, використання електрообігрівальних приладів підвищується ризик виникнення пожеж, які призводять до матеріальних збитків, травмувань або загибелі людей.

Будьте обережні та бережіть своє життя!

 

   

Іршавські вогнеборці  врятували людину під час пожежі

23 жовтня о 04:36 до Служби порятунку надійшов виклик про пожежу в багатоповерховому житловому будинку, що на вулиці Набережній в м. Іршава.

На момент прибуття іршавських вогнеборців горіли речі у спальні двокімнатної квартири на третьому поверсі. Створивши ланку газодимозахисної служби вогнеборці зайшли в квартиру, та виявили там 47-річного чоловіка, який намагався власними силами загасити пожежу. Мешканець вже добряче надихався продуктами горіння, тож рятувальники негайно вивели його на свіже повітря та передали під опіку лікарів екстреної медичної допомоги.

Пожежу було ліквідовано о 05:07. Вогнем знищені та пошкоджені наявні в кімнаті меблі та речі домашнього вжитку. Однак, завдяки вправності бійців ДСНС від повного знищення вогнем квартиру таки вдалося врятувати.

Причина пожежі та збитки встановлюються, однак цілком можливо, що до пожежі призвела необережність під час паління.

Знову нагадуємо про вибухонебезпечні предмети!

У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИХ ТА ПІДОЗРІЛИХ МЕТАЛЕВИХ ПРЕДМЕТІВ, НЕОБХІДНО:

Негайно припинити усі роботи в районі виявлення вибухонебезпечного предмета (предметів);

Вивести (відвести) на максимальну відстань усіх людей (не менше 100 метрів), які знаходились поблизу, намагаючись рухатись назад по своїх слідах.

Позначити небезпечне місце добре видимим орієнтиром, де знаходиться цей предмет та огородити його від сторонніх осіб в тому числі дітей (для огорожі можна використовувати різні підручні матеріали: дошки, жердини, гілки, мотузки, шматки матерії тощо).

Повідомити про знахідку службу порятунку за номером «101».

Повідомлення робити не поспішаючи, чітко, із зазначенням точної адреси (орієнтирів) місця знаходження вибухонебезпечного предмета);

Очікувати на безпечній відстані від місця знаходження вибухонебезпечного предмета на приїзд фахівців ДСНС та МВС, при цьому здійснюючи заходи щодо недопущення до небезпечної зони інших людей.

КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

палити та використовувати відкритий вогонь поблизу місця, де знаходиться вибухонебезпечний предмет або предмет схожий на нього;

піднімати, витягувати з ґрунту, зрушувати з місця, кидати, ударяти і розбирати будь-які вибухонебезпечні предмети;

переносити ці предмети в місця перебування людей.

Якщо Ви опинилися поблизу вибуху, стримайте свою цікавість і не намагайтеся наблизитись до епіцентру, щоб подивитись або допомогти рятівникам. Найкраще, що Ви можете зробити – залишити небезпечне місце

Пам’ятайте! Розмінуванням, знешкодженням або знищенням вибухонебезпечних предметів займаються тільки підготовлені фахівці-піротехніки, допущені до цього виду робіт.

У будь-якому разі при виявленні вибухонебезпечного предмета або предметів підозрілого характеру лише безумовне виконання заходів безпеки є гарантом того, що не станеться випадку каліцтва чи загибелі.

При виявлені вибухонебезпечних предметів негайно повідомте за номером «101»!

 

 

Як діяти, якщо ви натрапили на підозрілий предмет Іршавські рятувальники закликають громадян бути пильними та пам’ятати головні правила поведінки при виявленні підозрілих предметів. Адже безпечний на перший погляд пакет, залишений на лавиці в людному місці, може виявитися замаскованою вибухівкою. Як же відрізнити вибухові пристрої з-поміж інших? По-перше, вони є незвичними для певної обстановки чи території, де ви знаходитеся. По-друге, часто вибухівку видають наявність звуків, як-то цокання годинника, і миготіння індикаторної лампочки. Також слід звернути увагу на наявність джерел живлення на підозрілому предметі або поряд із ним. Крім цього, на вибухівку може вказувати наявність розтяжки дротів. При виявленні підозрілого пристрою насамперед слід утриматися від самовільних дій. Одна з основних причин нещасних випадків, пов’язаних із вибухівкою, – це грубе порушення елементарних правил безпеки. Знешкодити вибуховий пристрій або локалізувати вибух можуть лише підготовлені спеціалісти після виведення людей із небезпечної зони. Отже, при виявленні підозрілого предмета повідомте про це службу порятунку за номером 101 або правоохоронні органи за номером 102.

 

Бережіть довкілля

Рятувальники закликають громадян відповідально ставитися до довкілля.
У лісах і парках багаття слід розкладати тільки на спеціально відведених ділянках, у жодному разі не залишати його без нагляду й обов’язково гасити перед поверненням додому. Якщо ви розпалюєте вогнище для пікніку в себе на подвір’ї, робити це треба у безвітряну погоду на відстані мінімум 15 м від будівель і споруд. І, звісно, не можна спалювати листя й суху траву на власній ділянці чи на відкритій території.

Іван Бандурович,
провідний фахівець

Іршавського РВ УДСНС

Рятувальники нагадують: будьте обережні – ВНП!

Як діяти при виявленні вибухонебезпечних предметів

Головну небезпеку у вибухонебезпечних предметах становлять пристрої ініціювання вибуху. Від вологи, тривалого перебування в землі, внаслідок взаємодії металу та вибухівки на поверхні ВНП (а їх спектр представлений доволі широко: від авіаційних бомб, снарядів, інженерних та артилерійських мін, гранат  до набоїв) утворюються хімічні сполуки – пікрати (зовні мають вигляд своєрідних білуватих порошкодібних наростів). Небезпека пікратів в тому, що вони здатні вибухати навіть від найменшого тертя, іскри або удару. Саме тому піротехніки не рекомендують навіть не те, що самовільно діставати подібні «знахідки» із землі, але й навіть торкатися їх. Також фахівці піротехнічної справи радять це правило застосовувати й до предметів, які за обрисами схожі на вибухонебезпечні предмети.

Про знахідку вибухонебезпечного предмету необхідно терміново повідомити місцеві органи влади, правоохоронців або рятувальників). Також бажано до прибуття  представників органів влади подбати, щоб місце знахідки охоронялося, аби виявлений вами вибухонебезпечний предмет не став, скажімо, знахідкою дітей або людей менш освічених.

Пам’ятайте, що знешкоджувати вибухонебезпечні предмети мають тільки спеціально підготовлені фахівці піротехнічних груп, які пройшли фахову підготовку та мають навички роботи з ВНП.

Батьки! Ви відповідаєте за життя й здоров'я своїх нащадків. Поясніть дітям, що будь-який предмет знайдений на вулиці або у під'їзді, може становити небезпеку для їх життя та здоров’я.

 

Провідний фахівець Іршавського РВ УДСНС                                       України у Закарпатській області        Іван БАНДУРОВИЧ

 

Іршавські рятувальники закликали містян подбати про власну безпеку на Водохреща

   

   Щоб свято Хрещення Господнього не обернулося трагедією, рятувальники Іршавського районного відділу провели роз’яснювальну роботу серед мешканців міста та священнослужителів та розповіли про основні правила поведінки під час занурення у крижану воду.

Спілкуючись із людьми фахівці ДСНС розповідали, яких рекомендацій слід дотримуватися під час пірнання в ополонку та роздавали інформаційні листівки з відповідною тематикою: зокрема, представники ДСНС радили громадянам купатися лише у спеціально облаштованих місцях, де буде організовано чергування рятувальників та медиків; загартувати організм напередодні Водохреща; вибирати ополонку з безпечним спуском до води та у жодному разі не вживати перед купанням алкоголь. 
Безпосередньо в ополонці можна перебувати всього кілька секунд - зазвичай не більше трьох - потім потрібно переодягнутися в теплий одяг і піти в тепле приміщення або автомобіль, де відразу випити гарячого чаю. 
Перед тим, як прийняти рішення зануритися в крижану воду, обов'язково треба проконсультуватися з лікарем про стан власного здоров'я. І якщо він виявить протипоказання, то краще утриматися від традиційних купань, особливо людям із захворюваннями легенів і серцево-судинної системи. 

У ДСНС України у Закарпатській області

Загальні вимоги пожежної безпеки до утримання евакуаційних шляхів і виходів

  Евакуаційні шляхи і виходи повинні утримуватися вільними, нічим не захаращуватися і в разі виникнення пожежі забезпечувати безпеку під час евакуації всіх людей, які перебувають у приміщеннях будівель та споруд. Кількість та розміри евакуаційних виходів з будівель і приміщень, їхні конструктивні й планувальні рішення, умови освітленості, забезпечення незадимленості, протяжність шляхів евакуації, їх облицювання (оздоблення) повинні відповідати протипожежним вимогам будівельних норм.

Якщо евакуаційні виходи і шляхи евакуації з будівель, які є пам'ятниками архітектури й історії, неможливо привести у відповідність до вимог будівельних норм, то їх експлуатація дозволяється за наявності узгодженої проектної документації з органами державного пожежного нагляду відповідно до вимог чинних нормативно-правових актів.

Відповідно до НАПБ А.01.001-2014 «Правила пожежної безпеки в Україні»:

2.24. У разі розміщення технологічного, експозиційного та іншого обладнання у приміщеннях повинні бути забезпечені евакуаційні проходи до сходових кліток та інших шляхів евакуації відповідно до будівельних норм. Розміщення крісел в актових і конференц-залах, залах зборів і нарад та в інших подібних приміщеннях повинно відповідати протипожежним вимогам будівельних норм.

2.26. У приміщенні, яке має один евакуаційний вихід, дозволяється одночасно розміщувати (дозволяється перебування) не більше 50 осіб.

2.27. Двері на шляхах евакуації повинні відчинятися в напрямку виходу з будівель (приміщень). Допускається влаштування дверей з відчиненням усередину приміщення у разі одночасного перебування в ньому не більше 15 чоловік, а також у санвузлах, з балконів, лоджій, площадок зовнішніх евакуаційних сходів (за винятком дверей, що ведуть у повітряну зону незадимлюваної сходової клітки). При наявності людей у приміщенні двері евакуаційних виходів можуть замикатися лише на внутрішні запори, які легко відмикаються.

2.28. Килими, килимові доріжки й інше покриття підлоги у приміщеннях з масовим перебуванням людей повинні надійно кріпитися до підлоги і бути помірно небезпечними щодо токсичності продуктів горіння, мати помірну димоутворювальну здатність (за ГОСТ 12.1.044-89) та відповідати групам поширення полум’я РП1, РП2 (за ДСТУ Б В.2.7-70-98).

2.29. Сходові марші і площадки повинні мати справні огорожі з поручнями, котрі не повинні зменшувати встановлену будівельними нормами ширину сходових маршів і площадок.

2.30. На сходових клітках (за винятком незадимлюваних) дозволяється встановлювати прилади опалення, у тому числі на висоті 2,2 м від поверхні проступів та сходових площадок, сміттєпроводи, поверхові сумісні електрощити, поштові скриньки та пожежні крани за умови, що це обладнання не зменшує нормативної ширини проходу сходовими площадками та маршами. У незадимлюваних сходових клітках допускається встановлювати лише прилади опалення.

2.31. Сходові клітки, внутрішні відкриті та зовнішні сходи, коридори, проходи та інші шляхи евакуації мають бути забезпечені евакуаційним освітленням відповідно до вимог будівельних норм та правил улаштування електроустановок. Світильники евакуаційного освітлення повинні вмикатися з настанням сутінків у разі перебування в будівлі людей. Шляхи евакуації, що не мають природного освітлення, повинні постійно освітлюватися електричним світлом (у разі наявності людей).

2.32. Встановлені згідно з вимогами ДБН В.1.1-7-2016 «Пожежна безпека об'єктів будівництва», ДБН В.2.5-23-2010 «Проектування електрообладнання об'єктів цивільного призначення» світлові покажчики «Вихід» необхідно постійно утримувати справними. У залах для глядачів, виставкових, актових залах та інших подібних приміщеннях вони мають бути увімкнуті на весь час перебування людей (проведення заходу).

2.34. На випадок відключення електроенергії обслуговуючий персонал будівель, де у вечірній та нічний час можливе масове перебування людей (театри, кінотеатри, готелі, гуртожитки, ресторани, лікарні, інтернати, дитячі дошкільні заклади тощо), повинен мати електричні ліхтарі. Кількість ліхтарів визначається адміністрацією, виходячи з особливостей об'єкта, наявності чергового персоналу, кількості людей у будівлі (але не менше одного ліхтаря на кожного працівника, який чергує на об'єкті у вечірній або нічний час).

Основні причини виникнення пожеж у побуті

До основних причин пожеж у побуті слід віднести:

- необережне поводження з вогнем (52%);
- теплові прояви електричного струму (20-25%);
- порушення правил влаштування та експлуатації
приладів опалення (8-10%);
- дитячі пустощі з вогнем (5%);
- підпали (3-5%);
- інші причини (іскри, самозаймання, природні явища і
т.д. (5%).

Фактори, які збільшують вірогідність поширення пожежі:

- захаращеність приміщень та виходів з них;
- використання в приміщеннях конструкцій, дверей,
меблів, килимів з горючих матеріалів;
- наявність ґрат на вікнах і дверях;
- розміщення приміщень на верхніх поверхах;
- відсутність запасного виходу з будівлі.

При розбитті побутового ртутного термометра треба діяти правильно. Як? Розкажуть рятувальники

 

      З похолоданням, за правило, підвищується й сезонна захворюваність серед населення на грип та гострі распіраторні вірусні інфекції. А значить, що люди починають частіше користуватися медичними термометрами. Як результат, до підрозділів ДСНС починають масово надходити повідомлення про пошкодження скляної оболонки цих приладів і витікання ртуті.

    Дотримуючись наступних порад, можна самостійно прибрати розбитий термометр та демеркуризувати забруднене приміщення. Правда, якщо ртуті розлито більше, ніж у градуснику, тоді негайно викликайте фахівців ДСНС Закарпаття.

Іршавські рятувальники нагадали працівникам АЗС правила пожежної безпеки

      11 листопада працівники Іршавського районного відділу Управління ДСНС України у Закарпатській області провели навчання з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності для працівників АЗС ПП «Робітник» в с. Білки.

Фахівці ДСНС нагадали автозаправникам про обов’язки осіб, відповідальних за пожежну безпеку та наголосили на дотриманні правил пожежної безпеки на потенційно небезпечних об’єктах. Особливу увагу персоналу надзвичайники приділили правилам користування первинним засобом пожежогасіння - вогнегасником та розповіли про те, як швидко провести евакуацію відвідувачів та персоналу. Для кращого засвоєння інформації співробітники Служби порятунку вручили листівки з основних правил безпеки.

У ДСНС України у Закарпатській області

На Іршавщині в автотрощі двоє людей загинуло та п’ятеро опинилося на лікарняних ліжках

   13 листопада о 17:14 до рятувальників надійшла інформація про ДТП на відрізку дороги Мукачево-Рогатин, між населеними пунктами Мідяниця та Дунковиця Іршавського району, за участю автомобілів Audi 100 та Fiat Scudo.

Внаслідок автотрощі водій та пасажир легкового автомобіля Audi 100, 1978 та 1987 р.н., мешканці с. Дерцен Мукачівського району, загинули на місці. Ще п’ятеро людей - четверо чоловік, що знаходилися в автомобілі Fiat (жителі Виноградівського району)  та один пасажир Audi, отримали тілесні ушкодження.

На місце події виїжджали вогнеборці 5-ї державної пожежно-рятувальної частини м. Іршава. Обставини дорожньо-транспортної пригоди з’ясовують правоохоронні органи.

У ДСНС України у Закарпатській області

Іршавські рятувальники навчали населення як зимувати безпечно

     Щоб нагадати людям про важливість дотримання правил пожежної безпеки у побуті саме під час осіннього-зимового періоду та уберегти їх від можливої біди, запобігти випадкам пожеж і загибелі на них, іршавські надзвичайними завітали на планове комплексне пожежно-профілактичні відпрацювання у Білківській сільській раді.

Перед початком відпрацювання рятувальники організували інструктивну нараду, під час якої актив населеного пункту ознайомився із програмою профілактичного заходу та загальною статистикою пожеж у краї.

Далі, рейдові групи відвідали оселі самотніх літніх людей, багатодітних сімей та неблагополучних родин, адже найчастіше, пожежі виникають саме в них. Рятувальники звертали увагу людей на недоліки у влаштуванні печей та електрообігрівальних приладів та вручали їм тематичні листівки застережливого характеру.

Завітали фахівці ДСНС й до малечі: іршавські вогнеборці влаштували цілу акцію "Запобігти. Врятувати. Допомогти" для учнів місцевих навчальних закладів. Дітям розповіли про основні правила пожежної безпеки в побуті та під час навчання, а також нагадали порядок дій на випадок виявлення вибухонебезпечних предметів.

 

У ДСНС України у Закарпатській області

 

Закарпатські рятувальники застерігають обігріватися безпечно

    На вулиці похолодало, тож багато хто вже дістав електрообігрівач для підтримання тепла в помешканні. Пересувні та стаціонарні, вони мають чимало переваг, серед яких – нижча вартість використання у порівнянні з газовими. Але водночас електронагрівальні прилади містять і небезпечний «сюрприз» – здатність призвести до нищівної пожежі. Аби цього не сталося, закарпатські рятувальники нагадують громадянам правила пожежної безпеки при експлуатації електрообігрівачів.

Отже, основні рекомендації щодо безпечного користування приладами електроопалення наступні:

1) не слід застосовувати для обігріву приміщень несертифіковані та саморобні нагрівальні прилади;

2) електрообігрівач не можна ставити біля завісок або меблів – відстань від пристрою до горючих матеріалів має становити не менше 0.25 м;

3) небезпечно встановлювати нагрівальні прилади на підставки з легкозаймистих матеріалів;

4) не можна розташовувати прилади обігріву безпосередньо під розеткою, а також на шляхах евакуації людей;

5) перед увімкненням обігрівального пристрою треба переконатись, що він не має механічних ушкоджень;

6) не варто вмикати одночасно багато електроприладів у подовжувач, адже електромережа може не витримати перевантаження;

7) слід обмежити доступ маленьких дітей до нагрівальних приладів;

8) забороняється використовувати електрообігрівальні прилади для сушіння одягу та інших матеріалів;

9) не слід пропускати провід від обігрівача під килимом – це може призвести до його перегрівання та перетирання, що тягне за собою небезпечні наслідки;

10) треба регулярно очищати нагрівачі від пилу й сміття, адже сторонні предмети можуть несподівано спалахнути;

11) не можна залишати ввімкненими електрообігрівальні пристрої під час виходу з будинку.

Якщо пожежа все-таки виникла, слід дотримуватися таких правил гасіння електрообігрівачів:

  1. Обов’язково знеструміть прилад.
  2. Якщо не вдається висмикнути вилку з розетки, вимкніть автомат в електрощитку.
  3. Зателефонуйте за номером 101. Навіть якщо спалах здається незначним, це не означає, що він не переросте в справжню пожежу.
  4. Після відключення мережі накрийте палаючий прилад мокрою ганчіркою або ковдрою, щоб перекрити доступ повітря до вогню.
  5. У жодному разі не гасіть водою палаючу пластмасу – при потраплянні рідини палаючий пластик скипає і розбризкується.

Виконуйте правила безпеки – і ви збережете життя та здоров’я близьких, а також своє майно від пожежі!

У ДСНС України у Закарпатській області

Як діяти під час пожежі в будинку чи квартирі – поради від закарпатських рятувальників

       Закарпатські рятувальники в черговий раз нагадують громадянам правила поведінки під час пожежі у житловому будинку чи квартирі. Насамперед слід не панікувати й повідомити про подію до служби порятунку «101», а також попередити про небезпеку сусідів. Якщо є можливість, слід спробувати загасити вогонь за допомогою підручних засобів – відра з водою чи вогнегасника. При цьому не варто відчиняти вікна й двері, адже доступ повітря підсилить вогонь.

Якщо ліквідувати загорання до прибуття пожежних підрозділів неможливо, необхідно з іншими мешканцями будинку вийти на вулицю, використовуючи для цього сходові марші або пожежні драбини між балконами. Спускатися ліфтами заборонено, адже будь-якої миті може відключитися електрика. Під час переходів через задимлені ділянки слід затримувати дихання, аби не отруїтися чадним газом. На вулиці слід зустріти пожежників і за необхідності викликати «швидку».

У ДСНС України у Закарпатській області

 

 

Бережіть себе від пожеж – не паліть у ліжку!

Про шкідливість паління для здоров’я людини сьогодні знає чи не кожен закарпатець. Куріння помітно скорочує життя особи (від 3 до 8 років). Крім цього, регулярне випалювання цигарок викликає склероз судин і стає одним із найважливіших факторів, що підвищують ризик інфаркту, інсульту, серцево-судинних захворювань, раку легенів тощо. Однак цигарка може забрати життя людини й через пожежу. Адже доволі поширеною є звичка громадян палити в ліжку. А недопалок, залишений на матраці чи подушці, може за лічені хвилини розгорітися у полум’я та спопелити весь будинок.

Особливо небезпечним куріння в ліжку стає тоді, коли людина перебуває в стані алкогольного сп’яніння. Адже твереза особа, прокинувшись від запаху диму, намагатиметься врятуватися сама й надати допомогу іншим. Натомість алкоголь затуманює свідомість. Випивши спиртного, людина стає неуважною, втрачає відчуття міри, відповідальності. У нетверезому стані особа не завжди здатна відчути перші ознаки пожежі й прокинутися. А тканини й набивка дивана при тлінні виділяють чадний газ, надихавшись якого, людина може загинути.

Щоб уникнути трагедії, дотримуйтеся елементарних правил безпеки! Не допускайте паління в квартирі, а тим більше у ліжку або сидячи на дивані чи в кріслі, особливо після вживання алкоголю. Краще вийдіть на балкон або на вулицю. Стежте за тим, щоб іскри від цигарки не потрапили на легкозаймисті речі або підлогу та ретельно гасіть недопалки в попільничці.

 Будьте обережні! Бережіть себе і своїх близьких!

Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків.

З повагою

Провідний фахівець Іршавського районного відділу

Управління ДСНС України

у Закарпатській області

капітан служби цивільного захисту        

Бандурович І.І.  

Рятувальники нагадують: не спалюйте суху траву!

Шкода від спалювання сухої трави, опалого листя та сміття різностороння і має негативні наслідки, як для здоров'я людини, так і для природи. На превеликий жаль, іршавчани досить рідко надають цьому значення. Зараз, коли триває пік весняно-польових робіт «дбайливі» господарі спалюють минулорічну суху рослинність і щиро вірять, що тим самим роблять гарну справу. Але це - жорстока помилка! Кожен акт підпалу є злочином проти тендітного світу природи! На місці підпалу нормальне життя рослин і комах відновлюється лише через 5-6 років, але дуже часто не відновлюється вже ніколи. З початку 2019-го в іршавському районі вже виникло 102 пожежі із них 68 пожеж сухої рослинності та чагарників на відкритих територіях. Невже ще не досить завдавати шкоди навколишньому природному середовищу та нищити все навкруги? Лише за минулий тиждень пожежно-рятувальні підрозділи 20 разів виїжджали на ліквідацію таких пожеж. Рятувальники попереджають! Якщо ви бачите, як громадяни палять суху траву – поясніть їм будь ласка, чому цього робити не слід. Якщо, ж вони відмовляються від припинення безглуздої практики – викликайте поліцію та повідомте до екологічної інспекції, адже такі дії тягнуть за собою накладення штрафу! Кожен із нас має законне право боротися із паліями, відстоюючи своє конституційне право на довкілля, безпечне для життя і здоров’я!

Провідний фахівець Іршавського РВ Управління ДСНС України у Закарпатській області Іван Бандурович

Остання зміна сторінки: 28-12-2020 09:49