Іршавський РВ УДСНС повідомляє

Бережіть себе від пожеж – не паліть у ліжку!

Про шкідливість паління для здоров’я людини сьогодні знає чи не кожен закарпатець. Куріння помітно скорочує життя особи (від 3 до 8 років). Крім цього, регулярне випалювання цигарок викликає склероз судин і стає одним із найважливіших факторів, що підвищують ризик інфаркту, інсульту, серцево-судинних захворювань, раку легенів тощо. Однак цигарка може забрати життя людини й через пожежу. Адже доволі поширеною є звичка громадян палити в ліжку. А недопалок, залишений на матраці чи подушці, може за лічені хвилини розгорітися у полум’я та спопелити весь будинок.

Особливо небезпечним куріння в ліжку стає тоді, коли людина перебуває в стані алкогольного сп’яніння. Адже твереза особа, прокинувшись від запаху диму, намагатиметься врятуватися сама й надати допомогу іншим. Натомість алкоголь затуманює свідомість. Випивши спиртного, людина стає неуважною, втрачає відчуття міри, відповідальності. У нетверезому стані особа не завжди здатна відчути перші ознаки пожежі й прокинутися. А тканини й набивка дивана при тлінні виділяють чадний газ, надихавшись якого, людина може загинути.

Щоб уникнути трагедії, дотримуйтеся елементарних правил безпеки! Не допускайте паління в квартирі, а тим більше у ліжку або сидячи на дивані чи в кріслі, особливо після вживання алкоголю. Краще вийдіть на балкон або на вулицю. Стежте за тим, щоб іскри від цигарки не потрапили на легкозаймисті речі або підлогу та ретельно гасіть недопалки в попільничці.

 Будьте обережні! Бережіть себе і своїх близьких!

Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків.

З повагою

Провідний фахівець Іршавського районного відділу

Управління ДСНС України

у Закарпатській області

капітан служби цивільного захисту        

Бандурович І.І.  

Рятувальники нагадують: не спалюйте суху траву!

Шкода від спалювання сухої трави, опалого листя та сміття різностороння і має негативні наслідки, як для здоров'я людини, так і для природи. На превеликий жаль, іршавчани досить рідко надають цьому значення. Зараз, коли триває пік весняно-польових робіт «дбайливі» господарі спалюють минулорічну суху рослинність і щиро вірять, що тим самим роблять гарну справу. Але це - жорстока помилка! Кожен акт підпалу є злочином проти тендітного світу природи! На місці підпалу нормальне життя рослин і комах відновлюється лише через 5-6 років, але дуже часто не відновлюється вже ніколи. З початку 2019-го в іршавському районі вже виникло 102 пожежі із них 68 пожеж сухої рослинності та чагарників на відкритих територіях. Невже ще не досить завдавати шкоди навколишньому природному середовищу та нищити все навкруги? Лише за минулий тиждень пожежно-рятувальні підрозділи 20 разів виїжджали на ліквідацію таких пожеж. Рятувальники попереджають! Якщо ви бачите, як громадяни палять суху траву – поясніть їм будь ласка, чому цього робити не слід. Якщо, ж вони відмовляються від припинення безглуздої практики – викликайте поліцію та повідомте до екологічної інспекції, адже такі дії тягнуть за собою накладення штрафу! Кожен із нас має законне право боротися із паліями, відстоюючи своє конституційне право на довкілля, безпечне для життя і здоров’я!

Провідний фахівець Іршавського РВ Управління ДСНС України у Закарпатській області Іван Бандурович

Остання зміна сторінки: 31-05-2019 09:49