Іршавський РВ УДСНС повідомляє

Іршавські рятувальники навчали населення як зимувати безпечно

     Щоб нагадати людям про важливість дотримання правил пожежної безпеки у побуті саме під час осіннього-зимового періоду та уберегти їх від можливої біди, запобігти випадкам пожеж і загибелі на них, іршавські надзвичайними завітали на планове комплексне пожежно-профілактичні відпрацювання у Білківській сільській раді.

Перед початком відпрацювання рятувальники організували інструктивну нараду, під час якої актив населеного пункту ознайомився із програмою профілактичного заходу та загальною статистикою пожеж у краї.

Далі, рейдові групи відвідали оселі самотніх літніх людей, багатодітних сімей та неблагополучних родин, адже найчастіше, пожежі виникають саме в них. Рятувальники звертали увагу людей на недоліки у влаштуванні печей та електрообігрівальних приладів та вручали їм тематичні листівки застережливого характеру.

Завітали фахівці ДСНС й до малечі: іршавські вогнеборці влаштували цілу акцію "Запобігти. Врятувати. Допомогти" для учнів місцевих навчальних закладів. Дітям розповіли про основні правила пожежної безпеки в побуті та під час навчання, а також нагадали порядок дій на випадок виявлення вибухонебезпечних предметів.

 

У ДСНС України у Закарпатській області

 

Закарпатські рятувальники застерігають обігріватися безпечно

    На вулиці похолодало, тож багато хто вже дістав електрообігрівач для підтримання тепла в помешканні. Пересувні та стаціонарні, вони мають чимало переваг, серед яких – нижча вартість використання у порівнянні з газовими. Але водночас електронагрівальні прилади містять і небезпечний «сюрприз» – здатність призвести до нищівної пожежі. Аби цього не сталося, закарпатські рятувальники нагадують громадянам правила пожежної безпеки при експлуатації електрообігрівачів.

Отже, основні рекомендації щодо безпечного користування приладами електроопалення наступні:

1) не слід застосовувати для обігріву приміщень несертифіковані та саморобні нагрівальні прилади;

2) електрообігрівач не можна ставити біля завісок або меблів – відстань від пристрою до горючих матеріалів має становити не менше 0.25 м;

3) небезпечно встановлювати нагрівальні прилади на підставки з легкозаймистих матеріалів;

4) не можна розташовувати прилади обігріву безпосередньо під розеткою, а також на шляхах евакуації людей;

5) перед увімкненням обігрівального пристрою треба переконатись, що він не має механічних ушкоджень;

6) не варто вмикати одночасно багато електроприладів у подовжувач, адже електромережа може не витримати перевантаження;

7) слід обмежити доступ маленьких дітей до нагрівальних приладів;

8) забороняється використовувати електрообігрівальні прилади для сушіння одягу та інших матеріалів;

9) не слід пропускати провід від обігрівача під килимом – це може призвести до його перегрівання та перетирання, що тягне за собою небезпечні наслідки;

10) треба регулярно очищати нагрівачі від пилу й сміття, адже сторонні предмети можуть несподівано спалахнути;

11) не можна залишати ввімкненими електрообігрівальні пристрої під час виходу з будинку.

Якщо пожежа все-таки виникла, слід дотримуватися таких правил гасіння електрообігрівачів:

  1. Обов’язково знеструміть прилад.
  2. Якщо не вдається висмикнути вилку з розетки, вимкніть автомат в електрощитку.
  3. Зателефонуйте за номером 101. Навіть якщо спалах здається незначним, це не означає, що він не переросте в справжню пожежу.
  4. Після відключення мережі накрийте палаючий прилад мокрою ганчіркою або ковдрою, щоб перекрити доступ повітря до вогню.
  5. У жодному разі не гасіть водою палаючу пластмасу – при потраплянні рідини палаючий пластик скипає і розбризкується.

Виконуйте правила безпеки – і ви збережете життя та здоров’я близьких, а також своє майно від пожежі!

У ДСНС України у Закарпатській області

Як діяти під час пожежі в будинку чи квартирі – поради від закарпатських рятувальників

       Закарпатські рятувальники в черговий раз нагадують громадянам правила поведінки під час пожежі у житловому будинку чи квартирі. Насамперед слід не панікувати й повідомити про подію до служби порятунку «101», а також попередити про небезпеку сусідів. Якщо є можливість, слід спробувати загасити вогонь за допомогою підручних засобів – відра з водою чи вогнегасника. При цьому не варто відчиняти вікна й двері, адже доступ повітря підсилить вогонь.

Якщо ліквідувати загорання до прибуття пожежних підрозділів неможливо, необхідно з іншими мешканцями будинку вийти на вулицю, використовуючи для цього сходові марші або пожежні драбини між балконами. Спускатися ліфтами заборонено, адже будь-якої миті може відключитися електрика. Під час переходів через задимлені ділянки слід затримувати дихання, аби не отруїтися чадним газом. На вулиці слід зустріти пожежників і за необхідності викликати «швидку».

У ДСНС України у Закарпатській області

 

 

Бережіть себе від пожеж – не паліть у ліжку!

Про шкідливість паління для здоров’я людини сьогодні знає чи не кожен закарпатець. Куріння помітно скорочує життя особи (від 3 до 8 років). Крім цього, регулярне випалювання цигарок викликає склероз судин і стає одним із найважливіших факторів, що підвищують ризик інфаркту, інсульту, серцево-судинних захворювань, раку легенів тощо. Однак цигарка може забрати життя людини й через пожежу. Адже доволі поширеною є звичка громадян палити в ліжку. А недопалок, залишений на матраці чи подушці, може за лічені хвилини розгорітися у полум’я та спопелити весь будинок.

Особливо небезпечним куріння в ліжку стає тоді, коли людина перебуває в стані алкогольного сп’яніння. Адже твереза особа, прокинувшись від запаху диму, намагатиметься врятуватися сама й надати допомогу іншим. Натомість алкоголь затуманює свідомість. Випивши спиртного, людина стає неуважною, втрачає відчуття міри, відповідальності. У нетверезому стані особа не завжди здатна відчути перші ознаки пожежі й прокинутися. А тканини й набивка дивана при тлінні виділяють чадний газ, надихавшись якого, людина може загинути.

Щоб уникнути трагедії, дотримуйтеся елементарних правил безпеки! Не допускайте паління в квартирі, а тим більше у ліжку або сидячи на дивані чи в кріслі, особливо після вживання алкоголю. Краще вийдіть на балкон або на вулицю. Стежте за тим, щоб іскри від цигарки не потрапили на легкозаймисті речі або підлогу та ретельно гасіть недопалки в попільничці.

 Будьте обережні! Бережіть себе і своїх близьких!

Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків.

З повагою

Провідний фахівець Іршавського районного відділу

Управління ДСНС України

у Закарпатській області

капітан служби цивільного захисту        

Бандурович І.І.  

Рятувальники нагадують: не спалюйте суху траву!

Шкода від спалювання сухої трави, опалого листя та сміття різностороння і має негативні наслідки, як для здоров'я людини, так і для природи. На превеликий жаль, іршавчани досить рідко надають цьому значення. Зараз, коли триває пік весняно-польових робіт «дбайливі» господарі спалюють минулорічну суху рослинність і щиро вірять, що тим самим роблять гарну справу. Але це - жорстока помилка! Кожен акт підпалу є злочином проти тендітного світу природи! На місці підпалу нормальне життя рослин і комах відновлюється лише через 5-6 років, але дуже часто не відновлюється вже ніколи. З початку 2019-го в іршавському районі вже виникло 102 пожежі із них 68 пожеж сухої рослинності та чагарників на відкритих територіях. Невже ще не досить завдавати шкоди навколишньому природному середовищу та нищити все навкруги? Лише за минулий тиждень пожежно-рятувальні підрозділи 20 разів виїжджали на ліквідацію таких пожеж. Рятувальники попереджають! Якщо ви бачите, як громадяни палять суху траву – поясніть їм будь ласка, чому цього робити не слід. Якщо, ж вони відмовляються від припинення безглуздої практики – викликайте поліцію та повідомте до екологічної інспекції, адже такі дії тягнуть за собою накладення штрафу! Кожен із нас має законне право боротися із паліями, відстоюючи своє конституційне право на довкілля, безпечне для життя і здоров’я!

Провідний фахівець Іршавського РВ Управління ДСНС України у Закарпатській області Іван Бандурович

Остання зміна сторінки: 17-10-2019 09:39